sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Duda: będzie szansa na wyrównanie dopłat, pomoże większy budżet na rolnictwo

spot_img

Wczoraj, w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach (woj. małopolskie) Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Januszem Wojciechowskim, by porozmawiać o unijnym wsparciu m.in. polskiego rolnictwa.

Komisja Europejska proponuje, by cały budżet dla Polski w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 wyniósł ponad 170 mld euro.

To więcej niż mieliśmy przez poprzednie piętnaście latpodkreślił Andrzej Duda. Z tej kwoty środki przeznaczone dla polskiego rolnictwa i polskich rolników to 33,5 mld euro. – To przybliża nas do szansy na zbliżenie się do wyrównania do średniego poziomu europejskiego dopłat bezpośrednich dodał Prezydent RP.

Trzeba będzie zrobić wszystko, aby te pieniądze zostały jak najlepiej spożytkowane dla polskiej wsi – apelował Andrzej Duda

Prezydent podziękował Komisarzowi za czas i spotkanie.

Dziękuje Komisarzowi Europejskiemu ds. Rolnictwa, Januszowi Wojciechowskiemu, że znalazł czas, przerwał na chwilę swoje codzienne brukselskie zajęcia i przybył tu, do Wierzchosławic, by podzielić się ze mną informacjami z prac, które toczą się w Komisji Europejskiej, i z decyzji, które są tam podejmowane co do propozycji komisyjnej budżetu Unii Europejskiej na następną perspektywę finansową.

 

– Chcę bardzo mocno podkreślić, że ostatnie lata to wielkie zmiany na polskiej wsi, także jeżeli chodzi o zmianę nastrojów wśród ludzi. Bo dzisiaj na polskiej wsi żyje się coraz lepiej. I pytani o to ludzie, którzy zajmują się pracą na roli, odpowiadają, że tak – ich życie staje się dogodniejsze. M.in. dzięki programom społecznym, które uruchomiliśmy: 500+, 300+, czyli wsparcie dla rodziców wychowujących dzieci – czy to w codziennym wychowaniu, czy przy wyprawce szkolnej – podkreślał Andrzej Duda.

Źródło: prezydent.pl

Wyrównanie unijnych dopłat do 2027 roku?

 

W miniony weekend odbyły się Krajowe Dni Pola w Minikowie, gdzie gościł również Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa.

 

500 odmian w Minikowie

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników