niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowości na warsztatach polowych CIECH Sarzyna

spot_img

14 czerwca br. CIECH Sarzyna zorganizował Dni Pola w Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie uczestnikom zostały zaprezentowane uprawy zbóż, na których zastosowano produkty z portfolio Spółki. Przedstawiono również nowości, które pojawiły się w ofercie w tym roku. Warsztaty polowe prowadzone były przez ekspertów CIECH oraz przedstawiciela Instytutu Ochrony Roślin w Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu inż. Adama Paradowskiego. Można było zapoznać się i zobaczyć m.in. rozwiązania herbicydowe i fungicydowe stosowane w uprawach pszenicy, jęczmienia czy żyta

Na Dniach Pola można było również spotkać wyjątkowych gości, uczestników programu ,,Rolnik Szuka Żony’’ Annę i Grzegorza Bardowskich, którzy współpracują z największym producentem środków ochrony roślin już od ponad dwóch lat.

Dni Pola CIECH Sarzyna to najlepsza okazja do zaprezentowania naszym klientom jak skuteczne są nasze produkty. Nie boimy się weryfikacji ich jakości – mamy wyjątkowe doświadczenia produkcyjne, poparte ponad 50-letnią tradycją produkcji środków ochrony roślin. Wraz z ciągłym doskonaleniem technologii wytwarzania i inwestycjami w nowoczesne linie, pozwala nam to utrzymywać najwyższą jakość naszych produktów, dzięki której jesteśmy najpopularniejszym producentem herbicydów zbożowych na polskim rynku – mówi Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, Mariusz Grelewicz.

Nowe herbicydy marki CHWASTOX

Wśród produktów zaprezentowane zostały nowości z portfolio Spółki z marki CHWASTOX – CHWASTOX COMPLEX 260 EW, czyli herbicyd do stosowania w uprawie pszenicy i na trawniki. Jest to połączenie trzech substancji aktywnych – MCPA, chlopyralidu i fluroksypyru, które gwarantują szybką i przede wszystkim skuteczną eliminację chwastów dwuliściennych, niszcząc strukturę nadziemną oraz strukturę korzenia. Nowy herbicyd działa skutecznie na szereg chwastów do których zaliczamy przytulie czepna, chabra bławatka czy mak polny.

Na poletkach żyta, pszenicy jarej i jęczmienia można było również zobaczyć skuteczne działanie herbicydu CHWASTOX Nowy Trio 390 SL przeznaczonego do zwalczania chwastów dwuliściennych. Jest to herbicyd w formie płynu, czyli do stosowania nalistnego.

Uprawy wolne od chorób

O zdrowotność łanu pszenicy zadbał natomiast skuteczny fungicyd Tarcza Łan 250 EW, który można stosować zapobiegawczo, jak i interwencyjnie, już od pierwszych objawów wystąpienia choroby na plantacji. Jest to fungicyd o działaniu układowym, do skutecznej walki z takimi chorobami jak brunatna plamistość liści, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna pszenicy, czerń krzyżowych, sucha zgnilizna kapustnych czy zgnilizna twardzikowa.

Nowe nawozy dolistne

Eksperci zaprezentowali również skuteczność działania nowych nawozów dolistnych SARPLON w zbożach, które od bieżącego roku znajdziemy w ofercie CIECH Sarzyna. Są to kompleksowe produkty zawierające niezbędne dla roślin makro- i mikroelementy, pozwalające wpływać na wielkość oraz jakość plonu. Wykonanie dokarmiania nawozami dolistnymi w odpowiednim terminie, pozwoli uzupełnić niedobory składników pokarmowych. W ofercie drugim nowym nawozem dolistnym, z dużą zawartością krzemu jest SARMIN maKSi.

Na końcu rozgrane zostały konkursy z licznymi nagrodami, w których rolnicy chętnie uczestniczyli.

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników