wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Dni pola Innvigo i DANKO

spot_img

14 czerwca w Sobiejuchach w woj. kujawsko-pomorskim odbyły się Dni Pola, zorganizowane wspólnie przez INNVIGO i firmę Danko Hodowla Roślin. To główna część cyklu spotkań polowych, na które INNVIGO zaprasza w czerwcu producentów rolnych z całej Polski. Chociaż firma w ubiegłym roku zadebiutowała jako organizator tego typu imprez, wydarzenie przyciągnęło wielu rolników zainteresowanych ofertą polskiego producenta środków ochrony roślin. Dni Pola to okazja, żeby poznać nowe preparaty, dowiedzieć się więcej o ich działaniu, a także w praktyce zaobserwować, jak sprawdzają się rekomendowane przez INNVIGO rozwiązania.

INNVIGO jest firmą, która od samego początku stawia na serwis, na jakość produktów, ale również zaplecza i obsługi związanej ze sprzedażą i z całym procesem wprowadzania preparatów na rynek. Dni Pola to jeden z takich elementów – powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO, otwierając konferencję prasową podczas spotkania w Sobiejuchach. – Stawiamy na jakość, stawiamy na chemię, w tym także na chemię między ludźmi, bo emocje i relacje są w biznesie bardzo istotne. Chodzi o to, żeby ludzie komunikowali się, rozmawiali bezpośrednio, wymieniali doświadczenia. Taka idea przyświeca Dniom Pola: żeby dotknąć, zobaczyć, sprawdzić, jak produkty, które są dobrze skomponowane, sprawdzają się w korzystnych czy mniej korzystnych warunkach polowych.

Preparaty, które były prezentowane na Dniach Pola w Sobiejuchach, to między innymi:

  • regulatory – Regullo 500 EC, Mepik 300 SL, Korekt 510 SL;
  • herbicydy do jesiennej ochrony zbóż – Cevino 500 SC, Adiunkt 500 SC, Arubis 50 SG;
  • herbicydy do rzepaku ozimego – Metax 500 SC, Efector 360 CS, Baristo 500 SC, Zorro 300 SL, Major 300 SL;
  • fungicydy – Atropos 500 EC, Makler 250 SE, Harcer 425 EC oraz Kier 450 SC.

Warto dodać, że Harcer i Kier to nowe fungicydy, stanowiące nowość w portfolio INNVIGO. – Weszliśmy w nową erę preparatów wieloskładnikowych. To segment produktów innowacyjnych pod względem kompozycji i efektów, które te produkty dają – mówił Krzysztof Golec.

Wśród środków ostatnio zarejestrowanych przez INNVIGO znalazł się ponadto herbicyd do stosowania w burakach cukrowych Solider oraz herbicyd przeznaczony do kukurydzy Henik Extra 040 OD. Do oferty dołączyła także zaprawa Madron 50 FS – bardzo skuteczny produkt do zwalczania chorób, przede wszystkim z rodzaju fusarium, w materiale siewnym zbóż.

Obecnie w ofercie INNVIGO znajduje się prawie czterdzieści preparatów, a portfolio produktowe wciąż się powiększa. Liczba ta jest imponująca – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że chodzi o producenta, który istnieje na polskim rynku zaledwie trzy i pół roku, a rozpoczynając działalność, oferował sześć preparatów. – Dynamika jest niesamowita, jeżeli chodzi o rejestrację substancji aktywnych. Teraz firma stawia na preparaty wieloskładnikowe i budowanie pełnych technologii – podkreślał Marcin Bystroński, Menedżer ds. upraw rolniczych, który w grudniu 2017 r. dołączył do zespołu INNVIGO. Wspominał on również o planowanych na przyszły rok rejestracjach w uprawie kukurydzy. Oprócz rimsulfuronu i nikosulfuronu, które stanowią podstawę ochrony herbicydowej dla tej uprawy, w ofercie INNVIGO znajdą się wieloskładnikowe preparaty doglebowe oraz wieloskładnikowe preparaty nalistne do stosowania powschodowego. Kolejny obszar działań firmy stanowią rozszerzenia rejestracji wprowadzonych już na rynek produktów – m.in. regulatora Mepik 300 SL i insektycydu Los Ovados 200 SE.

To jednak nie koniec nowości, jakie INNVIGO wprowadza na ten sezon. Już wkrótce do dystrybucji w całym kraju trafią specjalne zestawy herbicydowe, które łączą wysoką skuteczność i korzystną cenę, zgodnie z dewizą, że „Dobre rozwiązania nie muszą być drogie”. Firma przygotowuje dla rolników również inne promocje, obejmujące preparaty do stosowania jesiennego w rzepaku, herbicydy zbożowe oraz zaprawy.

Mając wyjątkowo szeroką ofertę herbicydów do stosowania w rzepaku, INNVIGO przygotowało w tym roku cztery pakiety do zabiegów przedwschodowych, powschodowych oraz sekwencyjnych – zapowiedział Marcin Bystroński – Każde pole jest inne, każde ma inne potrzeby, jeśli chodzi o dobór substancji aktywnych. Jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby nawet na najtrudniejszych polach. Oczywiście poza tym, że takie rozwiązania są skuteczne, muszą być ekonomiczne – i to gwarantuje INNVIGO w pakietach herbicydowych Zorro i Spółka, dostępnych na rynku już latem 2018 roku.

Z nowości prezentowanych przez DANKO można było zobaczyć aż trzy nowe odmiany pszenicy ozimej: Bosporus, Comandor, oraz Sikorka, a także pszenżyto ozime Belcanto. Bosporus jest odmianą od dwóch lat zarejestrowaną w Niemczech. Ziarno pozyskiwane z tej odmiany charakteryzuje się wysoką wartością wypiekową – odmiana zaliczana do klasy E/A. Ponadto wcześniej dojrzewa, dzięki czemu w większym stopniu nadaje się na słabsze stanowiska i w lata suche. Dzięki dobrej krzewistości można ją wysiewać w mniejszej obsadzie, a także nadaje się do opóźnionych siewów. Dal gospodarstw zainteresowanych wysokim plonem ziarna, gdzie parametry wypiekowe nie są na pierwszym miejscu jest przeznaczona odmiana Sikorka, która jest następczynią takich odmian jak Muszelka czy Banderola. Posiada wysoką odporność na większość chorób (mączniak 8,0 w skali COBORU).

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x