poniedziałek, 26 lutego, 2024

Nowość od Syngenty–Atuva Groch i Bobik, inokulant nowej generacji!

spot_img

Syngenta  postawiła sobie za cel wesprzeć rolników w tworzeniu zrównoważonych gospodarstw i wprowadza na rynek nowy produkt z serii biologicznych środków ochrony roślin i biostymulatorów, Atuva Groch i Bobik®. Jakie są korzyści jego stosowania?

zdj: Archiwum AP

Atuva Groch i Bobik® – inokulant dedykowany uprawie roślin strączkowych

Atuva Groch i Bobik® to inokulant dedykowany uprawie roślin strączkowych. Produkt zawiera szczep bakterii brodawkowych z rodzaju Rhizobium leguminosarum var viciae, który zawiązuje symbiotyczną współpracę z roślinami, co przekłada się na wysokie plony. Bakterie te pozyskują dla roślin azot z powietrza i przekazują go do korzeni.

Mimo że mikroorganizm ten występuje w glebie naturalnie, to jego koncentracja na dużych częściach gospodarstw może być niska ze względu na prowadzoną praktykę rolniczą. Inokulacja nasion preparatem Atuva Groch i Bobik® pozwala dostarczyć wysoce efektywny, specyficzny szczep bezpośrednio na nasiona, a następnie do strefy korzeniowej.

Atuva Groch i Bobik® to gwarancja najwyższej jakości 

Produkt ten wyróżnia się na rynku ze względu na jakość inokulantu. Każda partia produktu jest wielokrotnie testowana pod kątem zawartości mikroorganizmów, zanieczyszczeń oraz czystości inokulantu pod kątem mikrobiologicznym, a także żywotności bakterii. Wysoka koncentracja produktu Atuva Groch i Bobik® zapewnia najwyższą jakość inokulacji materiału siewnego grochu i bobiku.

Korzyści stosowania inokulantu Atuva Groch i Bobik®

Stosowanie produktu Atuva Groch i Bobik® przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, zwiększa plon roślin strączkowych. Po drugie, poprawia jakość plonu poprzez zwiększenie udziału białka w ogólnej masie plonu. Po trzecie, preparat pozostawia w glebie więcej azotu dla roślin następczych, co przyczynia się do zwiększenia ogólnej wydajności upraw.

Produkt Atuva Groch i Bobik® jest już dostępny w e-sklepie Syngenty.  Co zasługuje na uwagę to fakt, że sprzedawany jest razem z produktem zabezpieczającym mikroorganizmy o nazwie PREMAX®. Na 2 litry produktu Atuva Groch i Bobik® przypada 0,5 litra produktu PREMAX®, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze i bezpieczniejsze wykorzystanie preparatu. 

źródło:Syngenta Polska

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x