niedziela, 1 sierpnia, 2021

Nowe nawozy dolistne MicroSpeed od firmy Caldena

-REKLAMA-spot_img

Firma Caldena nie zatrzymuje się w miejscu, podąża za trendami i potrzebami współczesnego rolnictwa. Rok 2021 z pewnością będzie należał do nowej marki nawozów organiczno-mineralnych MicroSpeed. Oferta nawozowa firmy Caldena w segmencie nawozów dolistnych powiększyła się o dwa nowe produkty – MicroSpeed Smart i MicroSpeed Action.

Nawozy MicroSpeed powstały z myślą o producentach rolnych poszukujących nieszablonowych rozwiązań w obliczu zmian klimatu, problemów związanych z pokonywaniem przez rośliny stresów abiotycznych i biotycznych, zmniejszania się ilości substancji aktywnych w chemicznej ochronie roślin oraz potrzeby zapewnienia wydajnej produkcji żywności. 

Nawozy dolistne MicroSpeed działają biostymulująco i antystresowo – uruchamiają w roślinie mechanizmy obronne i regeneracyjne

Ułatwiają roślinom przezwyciężenie stresów z jakimi zmagają się podczas wegetacji i aktywują w nich kluczowe dla plonowania procesy fizjologiczne. Efekt? Wsparcie w osiągnięciu zadowalającego – opłacalnego dla nas plonu.

MicroSpeed Smart + Power & Quality to płynny nawóz dolistny zawierający ekstrakt z wartościowych alg brunatnych (Ascophyllum nodosum) oraz fosfor i potas. 

Zawiera aż 18,7% m/v (187 g/l) wyciągu z alg brunatnych, które zawierają antyoksydanty, osmoprotektanty i aktywatory odporności. MicroSpeed Smart aktywizuje procesy życiowe roślin w sytuacjach stresowych, zwiększa zawartość chlorofilu w liściach, za sprawą którego liście nabierają intensywnie zielonej barwy, co z kolei wpływa na wzrost aktywności fotosyntetycznej i intensywność przyrostu biomasy. Reguluje gospodarkę wodną roślin oraz poprawia parametry jakościowe plonu użytkowego. Zalecana dawka wynosi 1-3 l/ha.

MicroSpeed Action + Energy & Protection to płynny nawóz dolistny zawierający kilkanaście aminokwasów pochodzenia roślinnego oraz azot, fosfor, potas i mikroskładniki pokarmowe

Zawiera 6,19% m/v (61,9 g/l) wolnych aminokwasów, które pełnią rolę strukturalną, metaboliczną i transportową. MicroSpeed Action dostarcza roślinom dużą ilość energii i łagodzi skutki stresów środowiskowych, dzięki czemu rośliny szybciej odzyskują wigor. Zwiększa ilość korzeni włośnikowych i głębokość systemu korzeniowego. Wpływa na zwiększenie efektywności zabiegów nawożenia dolistnego oraz ochrony roślin. Zalecana dawka wynosi 1-2,5 l/ha.

Zalety nawozów MicroSpeed warto zgłębić na stronie www.caldena.com. Zakupu dokonają Państwo u przedstawicieli handlowych Caldena i Ampol-Merol na terenie całego kraju. 

Zyskaj renomowane nawozy oraz doradztwo i wsparcie kadry ekspertów.

Zadzwoń pod numer 800 100 000 lub napisz na adres info@caldena.com

Źródło: Caldena

-REKLAMA-spot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły