wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Nowe nawozy dolistne MicroSpeed od firmy Caldena

spot_img

Firma Caldena nie zatrzymuje się w miejscu, podąża za trendami i potrzebami współczesnego rolnictwa. Rok 2021 z pewnością będzie należał do nowej marki nawozów organiczno-mineralnych MicroSpeed. Oferta nawozowa firmy Caldena w segmencie nawozów dolistnych powiększyła się o dwa nowe produkty – MicroSpeed Smart i MicroSpeed Action.

Nawozy MicroSpeed powstały z myślą o producentach rolnych poszukujących nieszablonowych rozwiązań w obliczu zmian klimatu, problemów związanych z pokonywaniem przez rośliny stresów abiotycznych i biotycznych, zmniejszania się ilości substancji aktywnych w chemicznej ochronie roślin oraz potrzeby zapewnienia wydajnej produkcji żywności. 

Nawozy dolistne MicroSpeed działają biostymulująco i antystresowo – uruchamiają w roślinie mechanizmy obronne i regeneracyjne

Ułatwiają roślinom przezwyciężenie stresów z jakimi zmagają się podczas wegetacji i aktywują w nich kluczowe dla plonowania procesy fizjologiczne. Efekt? Wsparcie w osiągnięciu zadowalającego – opłacalnego dla nas plonu.

MicroSpeed Smart + Power & Quality to płynny nawóz dolistny zawierający ekstrakt z wartościowych alg brunatnych (Ascophyllum nodosum) oraz fosfor i potas. 

Zawiera aż 18,7% m/v (187 g/l) wyciągu z alg brunatnych, które zawierają antyoksydanty, osmoprotektanty i aktywatory odporności. MicroSpeed Smart aktywizuje procesy życiowe roślin w sytuacjach stresowych, zwiększa zawartość chlorofilu w liściach, za sprawą którego liście nabierają intensywnie zielonej barwy, co z kolei wpływa na wzrost aktywności fotosyntetycznej i intensywność przyrostu biomasy. Reguluje gospodarkę wodną roślin oraz poprawia parametry jakościowe plonu użytkowego. Zalecana dawka wynosi 1-3 l/ha.

MicroSpeed Action + Energy & Protection to płynny nawóz dolistny zawierający kilkanaście aminokwasów pochodzenia roślinnego oraz azot, fosfor, potas i mikroskładniki pokarmowe

Zawiera 6,19% m/v (61,9 g/l) wolnych aminokwasów, które pełnią rolę strukturalną, metaboliczną i transportową. MicroSpeed Action dostarcza roślinom dużą ilość energii i łagodzi skutki stresów środowiskowych, dzięki czemu rośliny szybciej odzyskują wigor. Zwiększa ilość korzeni włośnikowych i głębokość systemu korzeniowego. Wpływa na zwiększenie efektywności zabiegów nawożenia dolistnego oraz ochrony roślin. Zalecana dawka wynosi 1-2,5 l/ha.

Zalety nawozów MicroSpeed warto zgłębić na stronie www.caldena.com. Zakupu dokonają Państwo u przedstawicieli handlowych Caldena i Ampol-Merol na terenie całego kraju. 

Zyskaj renomowane nawozy oraz doradztwo i wsparcie kadry ekspertów.

Zadzwoń pod numer 800 100 000 lub napisz na adres info@caldena.com

Źródło: Caldena

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x