wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

95 dostawców bydła oszukanych przez zakłady mięsne!

spot_img

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi policjanci zatrzymali właściciela zakładu mięsnego ”Zbyszko”. Właściciel oskarżony jest o oszustwa na szkodę dostawców bydła u innych towarów na kwotę aż 4,5 miliona złotych. Zatrzymani zostali również bliscy współpracownicy właściciela 40 letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 29 i 50 lat.

Według rzecznika łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztofa Kopani doszło do przeniesienia własności 35 koni oraz źrebiąt o szacunkowej wartości przekraczającej 4,5 miliona złotych.  Zarzuty dotyczą również innych nieprawidłowości związanych z działalnością zakładu przetwórstwa mięsnego. Według zebranych dowodów zakłady mięsne nabywały bydło z odroczonym terminem płatności nie wywiązując się z obowiązku zapłaty rolnikom. Oszukanych zostało blisko 95 dostawców, jednak jak wyjaśnia Krzysztof Kopania liczba pokrzywdzonych osób ulegnie zwiększeniu.

Właścicielowi zakładów mięsnych „Zbyszko” grozi do 10 lat więzienia. Pozostałym 3- osobą zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x