wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Nowe narzędzie ARiMR

spot_img

Z początkiem czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła nowe internetowe narzędzie pod nazwą „Powierzchnia upraw w gminach”.

Dzięki niej rolnicy mogą wyszukiwać gatunki i powierzchnie upraw lub grupy upraw (np. warzywa), dla wybranej terenowej lokalizacji (województwo, powiat, gmina) albo też w odniesieniu do całego kraju. Na obecnym etapie wyszukiwarka uwzględnia 330 gatunki opraw. Użytkownicy mogą przeglądać i pobierać informacje za lata 2020 i 2021. Tego rodzaju dane mają być na bieżąco aktualizowane. Narzędzie ma charakter otwarty i można z niego korzystać bez konieczności posiadania loginu i hasła.

Dla wnioskodawców i instytucji

Jak zapewnia ARiMR wprowadzenie tej funkcjonalności to odpowiedź na pytania zadawane przez instytucje publiczne i przez beneficjentów działań Agencji. Informacje zebrano na podstawie deklaracji zawartych we wnioskach o płatności obszarowe. Narzędzie dostępne jest na stronie internetowej ARiMR pod adresem https://rejestrupraw.arimr.gov.pl/ 
 
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x