niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Niebawem zostanie otwarty kolejny punkt kontrolny na granicy polsko-ukraińskiej

spot_img

Polska kończy budowę przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice koło Przemyśla. Poinformowało o tym na swojej stronie internetowej Radio Rzeszów. Inwestycja praktycznie się zakończyła i jest na etapie odbiorów technicznych, które potrwają do końca marca. Budowa przejścia rozpoczęła się w 2021 roku, a Polska przeznaczyła na ten cel 109 mln zł.

Obecnie zgodnie z porozumieniem ze stroną ukraińską na przejściu Malhowice-Niżankowice przekraczają granicę ciężarówki przemieszczające się bez ładunku.

Przejście będzie kolejnym miejscem pracy w powiecie przemyskim

Wicemarszałek województwa Piotr Pilch poinformował, że trwają rozmowy w sprawie rozbudowy obiektu o przejście pieszo-rowerowe. Inwestycja nie tylko przyczyni się do usprawnienia ruchu granicznego, będzie to kolejne miejsce pracy w powiecie przemyskim.

W tym roku mogą zostać otwarte cztery nowe przejścia na granicy z Ukrainą

Premier Ukrainy Denys Szmyhal rozmawiał z premierem Polski Donaldem Tuskiem o utworzeniu czterech nowych przejść granicznych pomiędzy obydwoma krajami.

Poinformował o tym szef ukraińskiego rządu podczas wspólnej konferencji prasowej z Tuskiem w Kijowie.

Źródło: PR Rzeszów, ukrinform

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x