sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nie jest źle – jest fatalnie! Kolejny protest na granicy już jutro

spot_img

Gdybyśmy chcieli wylać morze słów rozgoryczenia, zawodu i bezsilności, to słownik okazałby się zdecydowanie zbyt ubogi, a nawet stworzenie specjalnych podstron nie wystarczyłoby, aby opisać całą tę patologiczną sytuację, która panuje obecnie na naszym rynku.  Cierpliwość i nadzieja zdaje się opuściła całkiem serca większości rolników. Jutro, tj. 7 czerwca, rozpocznie się kolejny protest na granicy z Ukrainą. Tym razem organizacją, która się nim zajmuje, jest Podkarpacka Oszukana Wieś.

Zboże zalega w magazynach i nadal trafia do Polski – Podkarpacka Oszukana Wieś rozpoczyna kolejny protest

Według informacji podanych przez „Rzeczpospolitą”, w ciągu ostatnich czterech tygodni udało się wyeksportować aż 800 tysięcy ton zboża z polskich magazynów. Pozostaje więc około 3,2 miliona ton pszenicy, rzepaku i kukurydzy z zeszłorocznych żniw. Mimo że Komisja Europejska w poniedziałek przedłużyła embargo na eksport ukraińskiego zboża do połowy września, to nadal wjeżdża ono do Polski.

Podkarpacka Oszukana Wieś zamieściła w mediach społecznościowych informację o planowanym proteście. Jak możemy przeczytać, strajk ma się odbyć 7 czerwca i i jego celem jest wyraz sprzeciwu wobec niekontrolowanemu napływowi zbóż z Ukrainy. Bezpośrednią przyczyną jest wznowienie liberalizacji handlu z sąsiadującym Państwem.

Również i Zjednoczona Wieś ogłosiła strajk na granicy.

„W związku z tragiczną sytuacją na polskim rynku spowodowaną niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy, brakiem perspektyw na poprawienie sytuacji w żniwa 2023 oraz brakiem wprowadzenia systemowych rozwiązań mających na celu ochronę rodzimego rynku, a co za tym idzie zapewnienie Bezpieczenstwa Żywnościowego kraju, Zjednoczona Wieś ogłasza blokadę granicy”

Protest rolniczy na granicy. Kiedy i gdzie?

Protest rolników organizowany przez Podkarpacką Oszukaną Wieś odbędzie się na przejściu granicznym w Medyce w godzinach od 8-16. Organizatorzy zapraszają uczestników w ciągnikach rolniczych lub samochodach oraz zachęcają do ozdobienia maszyn biało-czerwonymi flagami.

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z organizatorami protestu w Medyce poprzez podane numery telefonu: 663-062-760 lub 600-670-963, lub za pośrednictwem adresu e-mail: oszukanawiespodkarpacie@gmail.com.

Protest rolników organizowany przez Zjednczoną Wieś rozpocznie się 9 czerwca w Dorohusku od godziny 10 rano i potrwa do 12 czerwca. Organizatorzy zapraszają uczestników w ciągnikach rolniczych lub samochodach

W przypadku pytań związanych z protestem w Dorohusku, zachęcamy do kontaktu z organizatorami poprzez podane numery telefonu:

  • 725 505 071 – Bartłomiej,
  • 695 740 163 – Wojciech,
  • 505 014 196 – Marcin,
  • 510 845 283 Sławomir.

lub adres e-mail: zjednoczonawies@wp.pl

źródło: Rzeczpospolita, facebook/PodkarpackaOszukanaWies

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x