środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Termin stosowania nawozów naturalnych zostanie wydłużony?

spot_img

W dniu 16 października 2020 r Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy z wnioskiem o zastosowanie odstępstwa i umożliwienie stosowania do końca listopada br. nawozów naturalnych płynnych i stałych na niezamarzniętą glebę.

Rolniczy samorząd powołał się na zapisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu ich zanieczyszczeniu”  które w obliczu aktualnych podtopień pól uprawnych uniemożliwiają przeprowadzenie wielu zabiegów agrotechnicznych.

Zarząd KRIR zwrócił się więc do Ministerstwa Rolnictwa z prośbą o wyznaczenie terminu wywozu nawozów naturalnych do końca listopada, a przesłanką uzasadniającą tego rodzaju decyzję mają być obecne warunki pogodowe i glebowe, a także dobra praktyka rolnicza mówiąca o tym, że na gruntach ornych, uprawach trwałych i użytkach zielonych nawożenia nie prowadzi się na zamarzniętą glebę.

Źródło: KRiR

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x