środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Firma Phosagro dołącza do swojego portfolio dwa nowe produkty

spot_img

W Polsce nawozy sprzedawane są pod brendem Ultra, w skład których wchodzi kilkanaście produktów. Dzięki wprowadzeniu kolejnych rozwiązań będziemy mogli lepiej sprostać rosnącym potrzebą rynku oraz będziemy wstanie precyzyjniej dobrać nawóz dla potrzeb roślin oraz gleby. Nawozy Ultra są̨ niezwykle cenione przez profesjonalistów, gdyż pozwalają̨ osiągnąć́ bardzo wysoką efektywność́ w uprawach. Nasze produkty cechuje m.in. wyjątkowa rozpuszczalność w glebie, znakomita przyswajalność składników, bardzo wysoka koncentracja oraz niezwykła czystość chemiczna.

Ultra 4 – specjalistyczny nawóz NPK dla upraw o wysokim zapotrzebowaniu w potas

Ultra 4 jest nawozem zawierającym w swoim składzie 4% azotu amonowego, 12% fosforu, 32% potasu oraz 10% trójtlenku siarki (SO3). Ultra 4 jest przeznaczony do nawożenia wszystkich roślin uprawnych, przede wszystkim na glebach ubogich w potas. Zawarty w nawozie fosfor cechuje się wyjątkową przyswajalnością przez rośliny. Apatyty będący źródłem tego pierwiastka pochodzą ze złóż PhosAgro wyróżniają się niezwykłą czystością chemiczną. Przede wszystkim zawierają absolutnie śladowe ilości zanieczyszczeń pierwiastkami szkodliwymi – takimi jak kadm, kobalt, arsen, rtęć, czy ołów, więc uważa się je za wolne od metali ciężkich. Ultra 4 zalecany do nawożenia wszystkich upraw szczególnie tych wymagających dobrego zaopatrzenia w potas np. rośliny okopowe, rzepak ozimy, zboża, trwałe użytki zielone. Wskazane jest wymieszanie nawozu z ziemią.

Ultra 4 dostępny jest w ofercie firmy Agrolok.

Ultra S – skuteczny nawóz dla upraw wymagających dobrego zaopatrzenia w siarkę i azot

Ultra S to granulowany nawóz azotowo-siarkowy, który zawiera 21% azotu (N) w formie amonowej (NH4) i aż 23% siarki (S) w formie siarczanowej co stanowi 58% w formie trójtlenku siarki. Składniki zawarte w tym nawozie są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie i błyskawicznie dostępne dla roślin. Zawarty w nawozie Ultra S jon amonowy NH4 może być bezpośrednio pobierany przez rośliny, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego i np. lepszej regeneracji roślin po zimie w okresie ruszania wegetacji. Dodatkowo, azot w tej formie jest zatrzymywany w glebie przez kompleks sorpcyjny, co zabezpiecza ten ważny pierwiastek przed wymywaniem. Cechą szczególną Ultra S jest wyrównany, stabilny i trwały granulat, co umożliwia równomierną i precyzyjną aplikację przy dużym zakresie szerokości wysiewu. Ultra S może być stosowany zarówno przedsiewnie, jak i pogłównie pod wszystkie uprawy. Szczególności polecany dla upraw, które wymagają dobrego zaopatrzenia w siarkę, np. rzepaku, zbóż, kukurydzy i warzyw.

Ultra S dostępny jest w ofercie firmy Scandagra.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x