środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Na porozumienie zbożowe z Ukrainą jeszcze poczekamy. „Potrzeba uściślenia niektórych zapisów”

spot_img

Porozumienie w sprawie eksportu zboża między Polską a Ukrainą nie zostanie podpisane w piątek, jak pierwotnie planowano. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że potrzebne są dalsze ustalenia w niektórych zapisach. Spotkanie w tej sprawie zostało przełożone na poniedziałek, kiedy minister rolnictwa Robert Telus rozmawiać będzie z ministrem polityki rolnej i żywności Ukrainy, Mykołą Solskim.

kolej_zboże_Ukraina

Do podpisania porozumienia nie doszło

W piątek przedstawiciele Polski i Ukrainy mieli wspólnie podpisać porozumienie w sprawie eksportu zboża. Ten termin jednak jest już nieaktualny, o czym poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Jak czytamy – Jest jeszcze potrzeba uściślenia niektórych zapisów. O szczegółach jednak Ministerstwo nie wspomniało.  

Porozumienie zbożowe z Ukrainą ma czasowo wstrzymać import

W ubiegły piątek szef resortu rolnictwa, Robert Telus, ogłosił porozumienie dotyczące czasowego wstrzymania, a następnie znacznego ograniczenia importu ukraińskiego zboża do Polski. Propozycję ograniczenia importu złożyła strona ukraińska, a Telus podkreślił, że mówi się tutaj o przyjeździe zboża do Polski, a nie o tranzycie. Mimo to, ukraińskie zboże nadal będzie wjeżdżać do Polski, jednak będzie transportowane do kolejnych państw, a nie będzie osiadać na naszym rynku. W celu zapewnienia, że importowane płody rolne nie pozostaną w Polsce, transport będzie monitorowany od momentu pojawienia się na granicy przez służby zarówno Polskie, jak i Ukraińskie. Jak jednak widać pomysł ten jest nadal w powijakach.

źródło: MRIRW, money.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x