środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Na polach pojawią się rozlewiska [POGODA]

spot_img

O poranku zima pokazała swój pazur na Kujawach- w okolicy Włocławka spadło nawet 12 cm sniegu. Biało jest także na Kaszubach, na zachód od Olsztyna, Pomorzu Zachodnim- za wyjątkiem wybrzeża oraz w wielu miejscach na Ziemi Lubuskiej i północy Wielkopolski.

Lać ma cały wtorek na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej- spadnie nawet 10-25 mm deszczu. Deszcz a później śnieżyca ograniczająca widoczność do 40 m pojawi się na Kujawach (na północ od Torunia), obejmując Kaszuby, zachodnią, środkową, północną, południową Wielkopolskę, Dolny Śląsk, południe Opolszczyzny i Ziemię Lubuską.

Na Warmii najpierw spadnie śnieg a potem zamieni się on w silny opad deszczu. Padać choć słabiej do 3-10 mm ma również na Podlasiu, Mazurach i na południu kraju.

Temperatura na zachodzie i północy przed południem wyniesie około 1-3 stopni powyżej zera- leżący śnieg będzie topniał. Po południu temperatura spadnie do zera i zacznie sypać śnieg, który ma się utrzymywać. Na pozostałym obszarze około 3-5 stopni ciepła. Od godziny 14:00 do połnocy na Kaszuby lokalnie spadnie dodatkowe 12-15 cm śniegu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x