piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Na dzień przed ochłodzeniem [POGODA]

spot_img

W nocy w dalszym ciągu wiatr powieje słabo. Na wschodzie, południu i w centrum wystąpi wiele rozpogodzeń przez co ciepło szybko ucieknie w kosmos. O poranku w tych regionach chwyci przymrozek do -3/-1 stopnia, a w pobliżu Kielc do -4 stopni. Taki spadek temperatury wprawi glebę w duże parowanie. Oznacza to liczne zamglenia, a w pobliżu jezior i rzek także gęstych mgieł. Na zachodzie w nocy rozpogodzenia na zmianę z kropiącym deszczem i temperaturze na poziomie 1-3 stopni powyżej zera.

W ciągu dnia na zachodzie kraju oraz na krańcach wschodnich nasili się nieco wiatr do 20-40 km/h. Na zachodzie pojawi się od rana sporo przelotnych opadów deszczu. Pokropi również od Cieszanowa po Przemyśl, Krosno. W południe i popołudniu przelotny deszcz przejdzie przez około 30% regionów w pasie od Mazur po Mazowsze, Łódzkie, Małopolskę oraz od Kaszub po Kujawy. Przeważnie będzie tutaj jednak sucho. Na zachodzie podczas opadów może spaść do 1-3 mm, zaś na Przedgórzu Sudeckim ( od Kłodzka po Jelenią Górę, Bogatynie do 4-7 mm)- w górach spadnie śnieg.

Jeszcze ciepło. Od 3-4 stopni na Kaszubach, 5-6 na zachodzie do 7 na przeważającym obszarze. Lokalnie w rejonie Warszawy, Płocka i Krakowa oraz Sandomierza do 8 stopni ciepła.

Dla wszystkich czekających na bardzo suchą aurę- taka pojawi się podczas ocieplenia po zbliżającym się ochłodzeniu. Wiele bezchmurnych godzin czeka nas między 24, a 28 marca. Potem kolejne ochłodzenie, opady i wiatry.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😏

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x