piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Mroźny sobotni poranek na Pomorzu i bardzo ciepły dzień na południu [POGODA]

Na północy w wielu miejscach bezchmurnie i zimno. Mróz do -3/-2 stopni chwyci od Kaszub po rejon Szczecina. Najzimniej w rejonie Lęborka. Około 0/+2 stopni pojawi się od okolic Giżycka po Olsztyn, Grudziądz, Świecie, Piłę, Słubice. W rejonach centralnych około 3-5 stopni, zaś na południu i wschodzie od 5 do 8 stopni.

W ciągu dnia na północy dużo słońca, niebo niemal bezchmurne. Na zachodzie, wschodzie i w centrum sporo chmur, pokropi tylko miejscami. Na południu przewaga chmur, z których przelotnie popada deszcz, ale niewiele go spadnie i tylko miejscami. Popada na 100% wszędzie w Bieszczadach- i tam zagrzmi. Wiatr słaby, na północy wieczorem umiarkowany.

W niedzielę regiony z ulewami nie są jeszcze w pełni znane. Wiadomo, że doleje na Dolnym Śląsku- tu wszędzie bez wyjatku spadnie powyżej 15 mm. Na pewno popada w centralnych województwach- choć tu już są rozbieżności z ilości opadu- może być tak, że spadnie w rejonie Łodzi zaledwie 10 mm, jak i 40 mm. Na wschodzie mają być opady burzowe, zatem również nie wszędzie solidnie popada. Póki co największa szansa na opad rzędu 10-30 mm istnieje od Suwałk po Łomżę, Mławę, Kujawy, Kalisz, Rawicz.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x