poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

MRIRW: Nie zabraknie pieniędzy na dopłaty do zbóż

spot_img

W odpowiedzi na list od Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 14 czerwca 2023 r., w którym wnioskowano o zmianę przepisów w celu przyznania pomocy wszystkim producentom rolnym, którzy sprzedali pszenicę lub grykę od 15 kwietnia do 30 czerwca 2023 r., Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, zrealizuje tę pomoc, nawet gdy zaplanowane środki będą niewystarczające.

dopłaty do zbóż

Dopłaty do zbóż 2023

Wsparcie jest dostępne dla producentów rolnych, którzy sprzedali pszenicę lub grykę od 15 kwietnia do 30 czerwca 2023 r. Jednakże, zanim to wsparcie zostanie wdrożone, Komisja Europejska musi zatwierdzić zmiany przepisów, które zostały zaakceptowane przez Radę Ministrów do 15 lipca 2023 r.

Obejmuje to podmioty zajmujące się obrotem zbożami, skupem lub przetwórstwem zbóż, a także te, które nabyły zboża w związku z prowadzeniem produkcji zwierzęcej.

Producenci rolni muszą złożyć wniosek o pomoc do kierownika biura powiatowego Agencji, odpowiedniego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej Agencji.

MRiRW zapewnia, że wszyscy spełniający warunki otrzymają wsparcie

Pomoc będzie przyznawana w zależności od dostępności środków finansowych w planie finansowym Agencji i będzie realizowana w kolejności zgłaszania wniosków. Na realizację tej pomocy zaplanowano 2 mld zł.

Co w przypadku gdy ze złożonych wniosków będzie wynikać, iż zaplanowane na tę pomoc środki są niewystarczające? Jak poinformowało MRiRW podjęte zostaną działania aby wszyscy producenci rolni, którzy złożyli wnioski o pomoc i spełniają warunki do jej uzyskania taką pomoc otrzymali.

źródło: KRIR

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x