piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Materiał siewny – wnioski na dopłaty tylko do jutra!

spot_img

Przypominamy! Już jutro (25 czerwca br.,) upływa termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia, materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, za 2020 rok.

Zainteresowanie jest spore. Do 23 czerwca 2020 r. w ARiMR odnotował ponad 29 tys. wniosków o dopłaty do zużytego materiału siewnego.

 

Wnioski można jeszcze składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, za pośrednictwem platformy ePUAP, przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą albo wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Zboża – Publikacja Specjalna Agro Profil

Dla kogo dopłaty?

O dopłaty mogą się ubiegać rolnicy zużywający do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany. Wnioskodawcy winni posiadać działki rolne, na których uprawia się gatunki roślin objęte dopłatami o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha.

 

Zboża, strączkowe, ziemniaki

Wsparcie uzyskać można do następujących gatunków roślin uprawnych:
– zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
– rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
– ziemniak.

Nawet do 20 000 euro

Limit dopłat dla jednego producenta rolnego wynosi 20 000 euro w okresie trzech lat podatkowych. Natomiast jeśli producent jest powiązany osobowo lub kapitałowo z innym podmiotem, to limit ten dotyczy tylko „jednego przedsiębiorstwa”.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Rzecznik ARiMR

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników