środa, 21 lutego, 2024

Massey Ferguson wprowadza nową serię ciągników!

spot_img

Massey Ferguson wprowadza na rynek zupełnie nową serię MF 8S, czyli nową erę prostych i niezawodnych ciągników, zapewniających nowy poziom komfortu i wydajności dla w pełni połączonego, inteligentnego i zrównoważonego rolnictwa.

MF 8 S.245
MF 8 S.245

Firma wprowadza 4 zupełnie nowe modele ciągników serii MF 8S. Wszytskie posiadają unikalną instalacją kabiny/silnika „Protect-U” oraz radykalną konstrukcją „neo-retro”. Zbudowane są na rozstawie osi 3,05 m. W ofercie znajdują się ciągniki o maksymalnej mocy od 205 do 265 KM. Generują ponadto do 20 KM więcej, dzięki systemowi zarządzania mocą silnika (EPM – Engine Power Management). Jednocześnie Massey Ferguson wprowadza nową, prostą numerację. Weźmy na przykład model MF 8S.265: 8 oznacza serię, S oznacza poziom specyfikacji, a ostatnie trzy cyfry to moc maksymalna bez systemu EPM (boost).

MF 8 S.245
MF 8 S.245

 

To więcej niż traktor?

Wraz z wypuszczeniem serii MF 8S MF wprowadza ulepszenia ulepszeń dla użytkownika, obejmujących korzyści wynikające z połączenia maszyn w sieci i technologii rolnictwa precyzyjnego. System MF Connect Telemetry i nowy portal klienta MyMF (wzależności od kraju) pozwala użytkownikom zarządzać swoimi flotami za pomocą rozwiązań MF opartych na chmurze.

MF8S Kabina

Specyfikacja dla serii MF 8S Massey Ferguson

  MF 8S.205 MF 8S.225 MF 8 S.245 MF 8S.265
Silnik AGCO Power – Stage V – technologia All-in-One
Pojemność silnika 6-cylindrowy, 7,4 litra
Przekładnie Nowa dwusprzęgłowa Dyna E-Power lub Nowa Dyna-7 Semi Powershift
Maks. moc przy 1850
obr./min
205 KM 225 KM 245 KM 265 KM
Maks. moc EPM 225 KM 245 KM 265 KM 285 KM
Maks. moment obrotowy
przy
1,000 ÷ 1,500 obr./min
900Nm 1000 KM 1 100Nm 1 200Nm

 

Seria MF 8S – co nowego?

  • Nowa kabina o pojemności 3,4 m³. Unikalny kształt i konstrukcja kabiny z czterema słupkami zwiększa widoczność, zapewnia wyższy poziom przestrzeni, komfortu, sterowania i łączności.
  • Konstrukcja „Protect-U” redukuje hałas, poziom nagrzewania się i wibracji oraz umożliwia zasysanie czystego i chłodnego powietrza z tyłu, które następnie przekazywane jest do filtra powietrza silnika.
  • Optymalną kontrolę i możliwości inteligentnego rolnictwa zapewniają cyfrowa i intuicyjna deska rozdzielcza „MF vDisplay”, terminal Datatronic 5 i nowa wszechstronna dźwignia sterowania MultiPad z podłokietnikiem „Control Centre”.
  • Seria MF 8S oferuje wybór dwóch całkowicie nowych i wydajnych przekładni, które zapewniają maksymalną moc przenoszoną na podłoże, jednocześnie redukując straty mocy o 26% i zmniejszając zużycie paliwa nawet o 10% względem poprzednich konstrukcji.
  • Nowa dwusprzęgłowa przekładnia Dyna E-Power łączy w sobie zalety dostępnych obecnie technologii: wrażenia z jazdy bezstopniowej skrzyni biegów (ang. Continuously Variable Transmission – CVT) i wydajność przekładni napędzanej bezpośrednio mechanicznie. Alternatywnie, nowa, super wydajna przekładnia Dyna- 7 Semi-Powershift oferuje teraz 28 biegów do przodu i do tyłu.
  • Nowa tylna oś w połączeniu z większym przepływem oleju poprawia wydajność i wszechstronność. Dzięki nawet o 10% większej sile uciągu i 20% większemu przepływowi układu hydraulicznego – w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów – umożliwia stosowanie szerszych, bardziej wydajnych narzędzi i maszyn.
  • Kompletna oferta łączności w sieci w celu poprawy rentowności i zrównoważonego MF 8S jest standardowo wyposażony w oprogramowanie MF Connect Telemetry i opcjonalne MF Task Doc do przesyłania danych, które umożliwia użytkownikom podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem w celu maksymalizacji wydajności i produktywności.
  • Wybór ekskluzywnych lub wydajnych pakietów specyfikacji i opcji umożliwia użytkownikom dostosowanie ciągników do ich konkretnych potrzeb.

 

Źródło: materiały prasowe AGCO

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników