sobota, 23 października, 2021
spot_img

Lokalni dostawcy w marketach Carrefour?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Wiele się ostatnio mówi i działa w kwestii skracania łańcuchów dostaw produktów rolnych na linii: rolnik – konsument. Temat ten podejmują m.in. instytucje krajowe i wspólnotowe – europejskie.

W nawiązaniu do tej idei, także handlowa Sieć Carrefour Polska uruchomiła projekt pod nazwą: „Prosto z pola do 50 km”.  Podstawowym założeniem tego przedsięwzięcia jest, jak informuje sieć: „skracanie łańcucha dostaw i rozwój bezpośredniej współpracy z lokalnymi rolnikami”.

W związku z tym, w wybranych sklepach detalisty pojawiła się specjalna strefa z produktami pochodzącymi od małych, pobliskich gospodarstw rolnych.

 

Prosto z pola do 50 kilometrów

Projekt zakłada współpracę z lokalnymi gospodarstwami rolnymi, których towary sprzedawane będą na specjalnie oznakowanych stoiskach w placówkach Carrefour. Tego rodzaju oferta uwzględniająca lokalnego producenta docelowo zastąpić ma asortyment zamawiany do tej pory z magazynu centralnego sieci.

– Realizując projekt „Prosto z pola do 50 km” nasza sieć nie tylko zapewnia klientom bezpośredni dostęp do produktów wysokiej jakości, ale również przyczynia się do rozwoju polskiego rolnictwa i lokalnej przedsiębiorczości. Dlatego zapraszamy rolników i grupy producentów do współpracy w ramach dostaw lokalnych bezpośrednio do naszych sklepówmówi Marek Lipka, członek zarządu i dyrektor handlowy Carrefour Polska.

 

Pionierzy projektu

Pierwszym dostawcą, który wyraził wolę udziału w projekcie sieci Carrefour Polska jest wielopokoleniowe gospodarstwo rolne Tomasza Starnowskiego ze Starych Babic niedaleko Warszawy. Warzywa pochodzące z tego gospodarstwa sprzedawane już są na specjalnie oznaczonych stanowiskach w hipermarkecie Reduta i supermarkecie Skorosze w Warszawie. W ofercie tej znajdują się: brokuły, buraki, cebula, kalafior, kapusta, ziemniaki, a wkrótce dostępne będą także pory i ogórki.

Carrefour zapowiada już rozszerzanie projektu o nowe, bezpośrednie relacje handlowe z lokalnymi dostawcami w całej Polsce.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Carrefour Polska Sp. z o.o.
Foto: Pixabay

Biedronka deklaruje współpracę z polskimi dostawcami warzyw i owoców

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły