poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Koniec współpracy dealerskiej między John Deere a KUHN

spot_img

Z dniem 7 kwietnia 2021 roku została rozwiązana Umowa Dealerska pomiędzy John Deere Polska Sp. z o.o. a firmą KUHN Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. Do końca trwającego sezonu, tj. 31 października 2021 roku firma KUHN Maszyny Rolnicze utrzymuje status Autoryzowanego Dealera marki John Deere. Informacje przekazał w oficjalnym oświadczeniu Artur Szymczak, Dyrektor Zarządzający KUHN Maszyny Rolnicze.

Umowa współpracy, trwająca nieprzerwanie od roku 1997, została zakończona za porozumieniem stron z inicjatywy John Deere Polska, w związku z restrukturyzacją sieci dealerskiej John Deere w Polsce. Rozwiązanie umowy stanie się w pełni skuteczne w dniu 1 listopada 2021 r. po upływie 6-miesięcznego okresu karencji. Obecnie strony pracują nad warunkami karencji, aby po zakończeniu współpracy przekazać teren dotychczasowej odpowiedzialności firmy KUHN Maszyny Rolnicze (tj. sprzedaż i serwis produktów John Deere) wskazanej firmie z sieci dealerów John Deere.

Do końca sezonu, tj, do 31 października 2021 roku firma KUHN Maszyny Rolnicze utrzymuje status Autoryzowanego Dealera marki John Deere, zapewniając wszystkim swoim klientom pełną obsługę w zakresie sprzedaży maszyn z terminem realizacji do 31 października 2021 r., części zamiennych i serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.


Począwszy od 1 listopada 2021 r. firma KUHN będzie kontynuować obsługę serwisową oraz sprzedaż bezpośrednią maszyn KUHN i RAUCH w regionie Wielkopolski. Firma KUHN Maszyny Rolnicze jest oddziałem handlowym francuskiego koncernu KUHN SAS. Od 1998 roku z sukcesem dostarcza maszyny KUHN i RAUCH do sieci autoryzowanych dealerów o ugruntowanej pozycji na rynku. W ciągu roku wprowadza na rynek Polski kilka tysięcy nowych maszyn z dziesięciu grup produktowych reprezentujące najwyższy poziom techniczny i technologiczny stosowany w rolnictwie.

Dla John Deere zachodzące zmiany to element strategii Dealer Jutra 3.0, będącego odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość oraz potrzeby współczesnego rolnictwa wspieranego przez najnowsze technologie oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników.


Tym samym, począwszy od 1 listopada 2021 r. na terenie powiatów chodzieski, czarnkowsko – trzcianecki, gnieźnieński, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski, wałecki Autoryzowanym Dealerem zostanie firma Agro-Sieć Maszyny. Z kolei na terenie powiatów nowotomyski, poznański, wrzesiński, słupecki, grodziski, m. Poznań, średzki, wolsztyński Autoryzowanym Dealerem firma Agro-Efekt, a punkty sprzedażowo-serwisowe zostaną uruchomione wraz z tą datą.


-Aby zapewnić ciągłość realizacji zamówień po 31 października, od 1 sierpnia dealerzy Agro-Efekt i Agro-Sieć Maszyny będą aktywnie wspierać sprzedaż maszyn w terenie powyższych powiatów. Klienci mogą liczyć na stałe wsparcie naszych specjalistów. – informuje Piotr Iżyniec z John Deere Polska

fot. KUHN Maszyny Rolnicze

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x