wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii: Zagrożenie wścieklizną!

spot_img

Nietoperz pogryzł człowieka

Martwego nietoperza odnaleziono na terenie Parku Wilsona w Poznaniu. Służby weterynaryjne zabrały martwe zwierze i przeprowadziło analizy laboratoryjne. Okazało się, ze jest ono nosicielem wścieklizny. Wcześniej odnotowano przypadek pogryzienia człowieka przez nietoperza na terenie Parku Wilsona.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Poznaniu wydała ostrzeżenie dotyczące zagrożenia wścieklizną na terenie miasta. Została wyznaczona specjalna strefa zagrożona. Na terenie strefy zakazuje się organizacji imprez masowych, takich jak: targi, konkursy, wystawy, pokazy z udziałem zwierząt wrażliwych na wściekliznę. Nie wolno również wprowadzać na teren zagrożony kotów i psów, które nie zostały zaszczepione na wściekliznę.

Obszar zagrożony wścieklizną

Obszar zagrożony obejmuje m. in. teren Starego Miasta, Wildy, Jeżyc, Grunwaldu, Górczyna, Rataj i Dębca.  W sytuacji znalezienia martwego zwierzęcia na obszarze objętym zagrożeniem należy niezwłocznie powiadomić służby Straży Miejskiej Miasta Poznania. Bezwzględnie zabrania się dotykania martwych zwierząt.

źródło: epoznan.pl

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników