czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Kolejny front chłodny zawita nad Polskę w czwartek [POGODA]

spot_img

Noc ciepła i pochmurna zapowiada się na zachodzie i północy. Na Warmii, Mazurach pokropi deszcz. Temperatura spadnie tutaj do 7/9 stopni. Na południu, wschodzie i w centrum pogodnie i zimno. O poranku przeważnie 4/7 stopni powyżej zera. Wiatr powieje słabo, tylko na zachodzie umiarkowanie do 35 km/h.

Przed południem popada do 2-4 mm w wielu regionach zachodniej Polski. Około południa opady dotrą do Mazur, Mazowsza, Górnego Śląska- opady mżawki i słabego deszczu. Natomiast wschód pogodny, zaś na zachodzie pojawiać się mają przelotne opady deszczu. Po południu pozostaną już tylko przelotne opady, które potrwają najdłużej 40 minut. Najsilniejsze opady wystąpią na północy, wzdłuż wybrzeża oraz od Warmii i Mazur po zachodnie Mazowsze i wschodnie Kujawy- tutaj jest największa szansa na maksymalne sumy opadów wskazane na mapie.

Wieczorem przelotne opady zaczną docierać powoli na wschód kraju.

Temperatura podniesie się w południe do 10 stopni w okolicy Szczecina, 12 stopni od Suwak po Toruń, Gorzów Wielkopolski, 14 stopni w centrum i na wschodzie do 16 stopni na południu kraju.

Wiatr umiarkowany w porywach do 55 km/h. Chwilami silny i porywisty do 65 km/h podczas opadów przelotnych.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x