środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Koła gospodyń wiejskich mają czas na wydanie środków tylko do końca roku

spot_img

ARIMR przypomina, że Panie z kół gospodyń wiejskich mają czas na wydanie środków z tytułu prowadzenie działalności statutowej tylko do końca roku a na ich rozliczenie do końca stycznia 2022r. 

Wnioski o wsparcie działalności statutowej złożyło w ARiMR w 2021 roku 10 159 kół gospodyń wiejskich. Z tego tytułu wypłacono dla KGW 55,9 mln zł. Aby nie było konieczności zwrotu dofinansowania należy dochować terminów prze

Jeżeli którykolwiek z terminów przedstawionych przez ARIMR nie zostanie dochowany, otrzymane dofinansowanie trzeba będzie zwrócić. 

Dotychczas do ARiMR trafiły 624 sprawozdania. 

Otrzymaną pomoc koła mogą przeznaczyć m.in. na: prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; aktywności służące poprawie warunków życia i pracy kobiet na wsi; upowszechnianie dobrych metod prowadzenia gospodarstw domowych; rozwijanie kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej. 

W 2021 roku koła liczące nie więcej niż 30 osób mogły się ubiegać o 5 tys. zł, te o liczebności od 31 do 75 osób – 6 tys. zł, jeszcze liczniejsze – 7 tys. zł. Wnioski o pomoc można było składać do 30 września, a pula środków była wyższa niż w latach ubiegłych i wynosiła 70 mln zł.  Od 2018 r. na działalność statutową Agencja przekazała KGW łącznie 135 mln zł. W prowadzonym przez ARiMR rejestrze znajduje się obecnie 10 604 kół gospodyń wiejskich.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x