piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

KE prognozuje zbliżone do rekordowych zbiory pszenicy w Polsce

spot_img

Komisja Europejska pozostawiła w swojej comiesięcznej prognozie tegoroczne zbiory pszenicy w Polsce na wysokim poziomie 11,96 mln ton. Jeśli prognoza się sprawdzi, oznaczać to będzie minimalny spadek (-1,1%) w porównaniu z rekordowym 2020 rokiem i wynik o ponad 7% lepszy od średniej 5-letniej.

Prognozy zbiorów wszystkich pozostałych zbóż z wyjątkiem kukurydzy są zdecydowanie niższe niż rok temu. Jedynie produkcja kukurydzy powinna wzrosnąć (rok do roku) do 4,56 mln ton (+7,2% r/r). Stąd Łączna oczekiwana produkcja zbóż w kraju sięga teraz 31,26 mln ton (-6,6% r/r) w porównaniu do 30,26 mln ton średnio.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: KE

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x