piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

John Deere w premierowej publikacji dotyczącej ESG w strategii komunikacji firm

spot_img

Na polskim rynku po raz pierwszy ukazała się przekrojowa publikacja „Odpowiedzialność społeczna a odpowiednia komunikacja. ESG w strategii komunikacji firm”. Jest to autorski projekt agencji dotrelations, który zawiera unikalną perspektywę organizacji raportujących ESG już w tym momencie. Firmy podkreślają zgodnie: rewolucja ESG musi iść w parze z ewolucją komunikacji. Jednym z ekspertów, który występuje na łamach raportu, jest John Deere Polska. Lider rolnictwa od wielu lat wdraża działania na rzecz społeczności, ładu korporacyjnego oraz środowiska.

Czym jest ESG?

Zgodnie z nazwą raportowanie ESG dotyczy trzech obszarów: Environmental (Środowisko), Social (Społeczeństwo) oraz Governance (Ład korporacyjny). Ważne są więc działania na rzecz planety takie jak redukcja śladu węglowego, działania z obszaru społecznego, takie jak wspieranie rozwoju lokalnych społeczności oraz aktywności z zakresu ładu korporacyjnego, jak wewnętrzne działania w strukturze danej firmy. Dyrektywa CSRD, regulująca kwestie sprawozdawczości przedsiębiorstw w obszarach ESG, czyli w zakresie zrównoważonego rozwoju to efekt prac Unii Europejskiej, która precyzuje i standaryzuje raportowanie niefinansowe wśród wszystkich biznesów wspólnoty, stopniowo zobowiązując do tego coraz więcej firm. Od stycznia 2024 roku, obowiązek ten zacznie dotyczyć już łącznie 3500 polskich organizacji. Podstawowym założeniem raportowania ESG jest mierzalność efektów działań i informacje oparte na twardych danych. Oznacza to, że zarówno Unię Europejską, jak i odbiorców interesuje podejście data-driven, które liczbowo wykazuje postępy oraz rozwiązania stosowane przez daną firmę.

John Deere od lat raportuje działania we wszystkich obszarach ESG

Rolnictwo stoi przed wieloma wyzwaniami, a zmiany pogody to tylko jedno z nich. Dlatego John Deere inwestuje ogromne środki, by stawić czoła tym problemom. Pracujemy nad trzema technologiami kształtującymi rolnictwo przyszłości: elektryfikacją, automatyzacją zmierzającą ku autonomii oraz sztuczną inteligencją. Obszary tej technologii, z którą pracujemy, skupiają się właśnie na rolnictwie precyzyjnym, ponieważ oferuje ono możliwość poprawy plonów, zarządzania finansami i wdrożenia zrównoważonego rozwoju– mówi Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.

To właśnie te trzy technologie tworzą rdzeń identyfikacji giganta rolnictwa: skupienie na innowacji. Podstawą strategii są wymienione wcześniej technologie kształtowania rolnictwa przyszłości, czyli rolnictwa precyzyjnego, którego liderem jest marka John Deere.

Konkretne specjalizacje

  • Elektryfikacja – skupiającą się na wykorzystaniu napędów elektrycznych, ponieważ zastąpią one silniki i hydraulikę. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest przekładnia eAutoPowr. John Deere całkowicie zastąpił elementy hydrauliczne dwoma bezszczotkowymi silnikami elektrycznymi. Przekładnia ta wyróżnia się nie tylko zwiększoną trwałością, ale ma również pozytywny wpływ na ogólną wydajność.
  • Automatyzacja– gwarantującą autonomię, której doskonałym przykładem jest ciągnik autonomiczny, czyli połączenie ciągnika John Deere 8R z nowoczesnymi technologiami. Autonomiczny ciągnik John Deere przyczynia się do efektywnego wyżywienia rosnącej populacji świata. Podczas gdy maszyna pracuje, rolnik może opuścić pole i skupić się na innych zadaniach i ciągnik sam wykona zleconą mu pracę.
  • Sztuczna inteligencja – zmieniającą sposób prowadzenia oprysków. Przyczynia się do tego technologia See&Spray, dzięki której system rozpoznaje różnicę między uprawianymi roślinami a chwastami. Wykorzystuje kamery, które szybko i precyzyjnie wykrywają zielone rośliny.

ESG obecne w strategii komunikacji John Deere

Marka John Deere jest dla biznesu synonimem postępu, zaangażowania oraz innowacji – komunikowanie jej działań jest stałym elementem strategii. Znajduje się wśród innych marek, które w swoich branżach przodują w realizacji aktywności obszarów ESG. Świadomość znaczenia takiej komunikacji rośnie, co wykazał insight zebrany w raporcie dotrelations. Ponad 75% respondentów badania ankietowego potwierdziło, że istotne jest włączenie działań ESG w strategię komunikacji firmy, aby pracowały one na wzrost świadomości i edukację interesariuszy.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x