środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jawne drwiny w Sejmie! PiS zgłasza poprawki – chce przywrócić zakaz uboju rytualnego

spot_img

Przed ponad godziną Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski zapowiedział, że podczas drugiego czytania w Sejmie zgłoszona zostanie poprawka PiS przywracająca ograniczenie uboju rytualnego do procedowanej teraz nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Podczas gdy przypomnijmy, jeszcze tej nocy sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przegłosowała poprawkę wykluczającą tę zmianę.

Zamiast zarobku rekompensaty?

W trakciedzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie Marek Suski zapowiedział też, że w ustawie zostanie zawarty zapis o rekompensatach dla firm, które stosują ubój rytualny. Parlamentarzysta partii rządzącej podkreślał, że jeżeli państwo likwiduje jakąś branżę lub ją ogranicza, to ci którzy nią się zajmują muszą otrzymać rekompensaty.

Emerytury dla służbowych czworonogów?

Zastrzeżeń PIS nie wzbudziła natomiast propozycja Koalicji Obywatelskiej w sprawie tak zwanej: emerytury dla zwierząt pracujących np. w policji, straży granicznej lub w innych służbach. Zwierzęta te, zdaniem Posła Suskiego po zakończeniu swej wymagającej służby powinny mieć godną „emeryturę”.

Dodajmy że wiele wskazuje na to, że jeszcze dzisiaj nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt poddana zostanie pod ostateczne sejmowe głosowanie.Źródło: PAP
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x