środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

HORSCH otwiera ultranowoczesne centrum obróbki powierzchni – to technologiczna rewolucja!

spot_img

W maju 2022 roku firma HORSCH, lider w branży produkcji maszyn rolniczych, rozpoczęła budowę ultranowoczesnego centrum obróbki powierzchni w swoim zakładzie produkcyjnym w Schwandorfie. Ta imponująca inwestycja, kosztująca około 30 milionów euro, nie tylko przyczyni się do zabezpieczenia mocy produkcyjnych, ale także stanowi znaczący krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej.

HORSCH wprowadza technologiczną rewolucję!

Nowa hala o imponującej powierzchni 12 000 m2 została wyposażona w najnowocześniejszą technologię służącą do powlekania farbami mokrymi i proszkowymi. Budowa systemów malowania proszkowego i mokrego rozpoczęła się w styczniu 2023 roku, a już w czerwcu i wrześniu tego samego roku rozpoczęła się produkcja na pełnych obrotach. Obecnie, oba systemy znajdują się w fazie rozruchu, a maksymalna wydajność osiąga imponujące 575 000 m2 malowanego materiału rocznie, co odpowiada około 20 000 tonom stali.

HORSCH stawia na zrównoważoną produkcję

Jednym z kluczowych aspektów tego nowego centrum obróbki powierzchni jest jego zrównoważony charakter. Proces malowania proszkowego, stanowiący aż 80% prac, jest nie tylko efektywny, ale także przyjazny dla środowiska, będąc całkowicie pozbawionym rozpuszczalników. Dodatkowo, systemy odzyskiwania ciepła przyczyniają się do efektywności energetycznej, a firma ma ambitny cel wykorzystania w przyszłości energii odnawialnych jako głównego źródła energii.

Współpraca dla rozwoju

Nowe centrum nie tylko wpłynie pozytywnie na środowisko, ale także na lokalną społeczność. Powstanie 75 nowych miejsc pracy w zakładzie w Schwandorfie, a także nowoczesnego centrum szkoleniowego, które będzie służyć do nauki zawodu na stanowisku mechanika procesowego w zakresie technologii powlekania, jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju lokalnej ekonomii i edukacji.

Jednak inwestycja ta to nie tylko liczby i wydajność. To także dbałość o pracowników. Elastyczne i ergonomiczne miejsca pracy, nowoczesne pomieszczenia socjalne – wszystko to tworzy przyjazne środowisko pracy, które motywuje do osiągania coraz większych sukcesów.

Nowa era produkcji

Patrząc na tę inwestycję, nie sposób nie dostrzec jej strategicznego znaczenia. Stosując najnowocześniejszą technologię, firma HORSCH przygotowuje się na wyzwania przyszłości, zarówno te związane z energią, jak i zmieniającymi się potrzebami rynku. To także wyraz zaangażowania w rozwój zrównoważony, gdzie inwestycje nie tylko przynoszą korzyści finansowe, ale także społeczne i ekologiczne. Ultranowoczesne centrum obróbki powierzchni w Schwandorfie to więc nie tylko kolejny krok w przemyśle produkcyjnym, to także wzorzec dla innych firm, wskazujący drogę ku przyszłości, która jest zarówno efektywna, jak i zrównoważona.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x