wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Horror w Podkarpackim. Owczarek zginął podczas obrony bydła przed wilkami!

spot_img

Tragiczna wiadomość dotarła do nas z Podkarpacia. Owczarek zginął podczas obrony stada przed atakiem wilków! Ta historia, która przypomina nam, jak niebezpieczne potrafią być dzikie zwierzęta, szczególnie w sytuacji, gdy domy i gospodarstwa znajdują się na ich szlakach migracji. 

Horror w Podkarpackim. Owczarek zginął podczas obrony bydła przed wilkami 
zdj: Gospodarstwo Rolne Zbigniew Gac/facebook

Owczarek niemiecki zginął broniąc gospodarstwa przed atakiem wilków

Owczarek niemiecki o imieniu Roki był uważany za doskonałego stróża, jednak  przede wszystkim był on wiernym przyjacielem. Do tragedii doszło 30.01.2023 – jak napisał właściciel – w biały dzień. Wilki obrały sobie na atak gospodarstwo nastawione na hodowle bydła mlecznego oraz mięsnego w gminie Bukowsko. Nikt nie pomyślał że rano w środku wsi wydarzy się taki horror. Dzielny Roki stanął w obronie stada, niestety został zaatakowany i zagryziony w dosłownie kilka chwil przez głodne wilki

zdj: Gospodarstwo Rolne Zbigniew Gac/facebook

Ataki wilków mogą się powtórzyć

Właściciel postanowił opublikować zdjęcia choć są one drastyczne, aby zwrócić uwagę na poważne niebezpieczeństwo, z jakim przyszło się mierzyć właścicielom wsi na tereni gminy Bukowsko i nie tylko. Jak ostrzegł, nie był jedyny przypadek ataku wilków i sytuacja, gdy znów dojdzie do takiej lub podobnej tragedii jest wysoce prawdopodobna. 

Właściciel psa, apeluje do wszystkich właścicieli zwierząt i gospodarstw, aby zgłaszali takie zdarzenia do władz gminy lub organów ochrony środowiska. Według niego, im więcej takich zgłoszeń, tym łatwiej będzie zapobiegać podobnym sytuacjom i uniknąć tragedii. 

źródło:facebook

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

…prawdziwego przyjaciela poznajesz w biedzie, jednak życia nic, nikt Ci nie przywróci …bohaterze … tęczowy most, i spokój dla Ciebie

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x