poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Hiszpania przetransportuje 600 ton ukraińskiej kukurydzy z Polski do Barcelony

spot_img

Hiszpański przewoźnik kolejowy Renfe Mercancías wysłał do Polski eksperymentalny pociąg składający się z 25 kontenerów z big bagami, aby przetransportować 600 ton kukurydzy alternatywną trasą z pominięciem ukraińskich portów morskich.

Ukraińskie zboże z Łodzi do Barcelony

Odpowiednia trasa została uruchomiona 9 sierpnia przez Ministerstwo Transportu, Mobilności i Rozwoju Miast Hiszpanii jako alternatywa i uzupełnienie transportu morskiego w kontekście rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainę. Jest to lot pilotażowy, za pomocą którego resort stara się wykazać techniczno-ekonomiczną wykonalność przewozów zboża koleją z Łodzi (Polska) do Barcelony (Hiszpania).

Długość trasy wynosi około 2400 km. Planowany jest transport między Ukrainą a Hiszpanią z przeładunkiem towarów w mieście Kholm, które znajduje się 25 km od granicy z Ukrainą. Hiszpańskie Ministerstwo Transportu poinformowało, że kontenery Renfe Mercancías przybędą do Kholm w dniach 22-28 sierpnia, aby załadować ukraińską kukurydzę, gdzie zostaną przetransportowane do terminalu operatora logistycznego Kombiverker w Łodzi. Transport między Łodzią a Kholmem będzie realizowany przez polskiego operatora kolejowego DBP.

Po załadowaniu kontenerów pociąg pojedzie po torze europejskim z Łodzi do Barcelony. Z terminalu zbożowego w Barcelonie produkt zostanie dostarczony do ostatecznego nabywcy. Przybycie partii pilotażowej do Barcelony zaplanowano na początek września.

źródło: https://cfts.org.ua/

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x