piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Heksal 100 WG – nowy regulator od INNVIGO

spot_img

Heksal 100 WG to tegoroczna nowość w ofercie firmy INNVIGO skierowanej do sadowników. Regulator zawiera proheksadion wapnia, sprawdzoną i popularną substancję stosowaną w sadownictwie.

Innvigo rozszerza ofertę dla sadownictwa – nowy regulator Heksal 100 WG do stosowania w jabłoni

Już w tym sezonie sadownicy będą mogli skorzystać z preparatu Heksal 100 WG – regulatora wzrostu i rozwoju roślin firmy INNVIGO. Środek ten zawiera proheksadion wapnia, popularną substancję stosowaną w sadach. Jej rolą jest hamowanie syntezy giberelin, co powoduje skuteczne ograniczenie wzrostu pędów jabłoni.

Jak działa Heksal 100 WG?

Za sprawą zahamowania nadmiernego przyrostu wegetatywnego dochodzi do zawiązania większej ilości pąków kwiatowych, poprawia się również podtrzymanie zawiązków. Prowadzi to do wyrównanego plonowania i pozwala uniknąć przemienności owocowania. Dzięki krótszym pędom i mniejszej ilości liści drzewa są lepiej doświetlone, co poprawia wybarwienie owoców i wpływa na ich jakość.

Taka architektura korony zapewnia również większą przewiewność oraz ułatwia aplikację środków ochrony roślin. Jak wynika z badań oraz praktyki sadowniczej, po zastosowaniu takiego zabiegu regulacyjnego drzewa stają się bardziej odporne na choroby, a infekcje mączniaka, zarazy ogniowej czy wtórne infekcje parcha są znacznie słabsze.

Wiemy, że sadownicy doceniają zalety proheksadionu wapnia, dlatego postanowiliśmy wprowadzić na rynek preparat zawierający tę substancję. Jesteśmy przekonani, że właściwości regulatora Heksal 100 WG w połączeniu z atrakcyjną ceną przekonają producentów owoców do tego, żeby wybrać nasze rozwiązanie – mówi Michał Filipowski z INNVIGO.

Heksal 100 WG – dawkowanie

W sezonie można wykonać dwa zabiegi regulujące – pierwszy na początku aktywnego wzrostu pędów, czyli pod koniec kwitnienia (BBCH 31), a drugi w odstępie 3-5 tygodni. Zalecana dawka środka Heksal 100 WG to 1,25 kg/ha.

Heksal 100 WG – zastosowanie do regulacji pszenicy ozimej

Proheksadion wapnia to także popularna substancja stosowana do zabiegu regulacji zbóż, popularnie nazywanego skracaniem. Stymuluje głównie wzrost systemu korzeniowego i hamuję biosyntezę giberelin, dzięki czemu wpływa na skrócenie i pogrubienie źdźbła, zapobiegając w ten sposób wyleganiu łanu.

Regulator Heksal 100 WG jest również zarejestrowany do stosowania w uprawie pszenicy ozimej w celu redukcji wzrostu i zapobieganiu wylegania.

Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,6 kg/ha
Termin stosowania: środek zastosować w fazie na początku wzrostu źdźbła (BBCH 30) lub w fazie liścia flagowego w pełni rozwiniętego (liść flagowy w pełni rozwinięty, widoczny języczek) (BBCH 39).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x