piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Groźny pożar pod Myślenicami. Mogli zginąć ludzie

spot_img

Do potężnego pożaru doszło 9 września po godz. 20.00 w miejscowości Więciórka (gmina Tokarnia, powiat myślenicki, woj. małopolskie). Ogień zajął tam kilka budynków gospodarczych i dwa budynki mieszkalne. Zagrożone były także inne zabudowania.
Interweniowało aż 80 strażaków z 16 zastępów PSP i OSP z powiatu myślenickiego. Akcję strażakom utrudniał ciężki dojazd do miejsca pożaru i brak zbiorników wody w okolicy. Wodę trzeba było transportować z potoku oddalonego o 3 kilometry. Akcja trwała prawie 12  godzin.

Spłonęły dwa budynki

Ostatecznie doszczętnie spłonęły dwa budynki – jeden mieszkalny (ale niezamieszkały), oraz stodoła. Strażakom udało się ocalić trzy inne budynki w zwartej zabudowie – dwa mieszkalne i drugą stodołę. Na szczęście też nikt z mieszkańców nie ucierpiał.
Dodajmy, że wcześniej – w nocy z wtorku na środę, w tej samej miejscowości, w jednym z gospodarstw doszczętnie spłonęła stodoła. Wówczas ogień udało się ugasić po trzech godzinach akcji. Przyczyny obydwu zdarzeń są ustalane. Trwa też szacowanie strat.


Źródło: KP PSP w Myślenicach
Foto: OSP Bogdanówka
/ Piotr Małysz

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x