środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Fundacja Zwierzęca Polana nie odróżnia gnojowicy od mleka

spot_img

Wczoraj wieczorem, po blokadach dróg w całym kraju, po sprzeciwie rolników wobec piątki dla zwierząt, po pokazaniu, że się z tym nie zgadzają, na profilu jednej z fundacji ,,prozwierzęcej” pojawił się wpis, na którym udostępnione zostało zdjęcie z ww. blokad, gdzie rolnicy rozlewali gnojowicę na drogach. Owa fundacja dodała do tego zdjęcia kontrowersyjny opis – ,,Widzicie co leje się z cysterny? To mleko, mleko dawane przez krowy, wydajane po kilkadziesiąt litrów dziennie z każdej krowy”. Ten post idealnie obrazuje, jaką wiedze mają – albo raczej nie mają tej wiedzy – osoby, które tworzą takie fundacje. I właśnie te osoby, według nowej ustawy będą miały prawo wejść na gospodarstwo, w asyście policji, żeby ocenić jak utrzymywane są zwierzęta i zwyczajnie je rolnikowi odebrać.

Poniżej cała treść informacji.

Po tym, jak internet opłynęła ta informacja i wzburzyła szereg dyskusji, na profilu Fundacji pojawiły się przeprosiny ,,za pomyłkę”. Czy taka pomyłka powinna mieć w ogóle miejsce?!

Wiele ciekawych słów na ten temat powiedział nasz wczorajszy rozmówca, z którym spotkaliśmy się na wczorajszych blokadach dróg w Wielkopolsce. Poniżej nagranie, zachęcamy do wysłuchania.

Blokady zakończone, czas na podsumowania. Kilka słów od Adama, rolnika z Wielkopolski.

Opublikowany przez Agro Profil Środa, 7 października 2020
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ziemianka
Ziemianka
3 lat temu

Jestem już emerytką . Wychowałam się na wsi i rozumiem problemy rolników. Wiem jedno, globalnie patrząc na politykę tego nierządu, że zaciskają nam pętlę na szyi. Te wszystkie ustawy, od czasu STOŁU BEZ NÓG, szły w tym kierunku. Teraz mamy efekt długo planowej polityki tych gadów, co nami zarządzają. Jedynym ratunkiem dla tej sytuacji mogą być oddolne inicjatywy rolników. W tej chwili jesteście poważną siłą i powinniście to wykorzystać. Nie rozumiem, dlaczego Michał nie bierze tego pod uwagę? Macie ziemię, macie place, zacznijcie to wykorzystywać. Twórzcie spółdzielnie i wspierajcie się na wzajem. Twórzcie wewnętrzne rynki zbytu, my Polacy chętnie w tym weźmiemy udział! Protesty, są wskazane, ale jakich zmian dokonaliście do tej pory? Olewają cały naród, a was się mają bać? Trzeba zacząć walczyć z nimi ich własną bronią, inaczej nie wygramy.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x