poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Firma Timac Agro Polska rozszerzyła swoją ofertę o nowy produkt!

spot_img

Firma Timac Agro Polska rozszerzyła swoją ofertę o nowy produkt – Pinkstart Boron – mikrogranulowany nawóz startowy do mieszania z nasionami rzepaku, traw oraz roślin bobowatych drobnonasiennych (lucerna, koniczyna).

Pinkstart Boron zawiera w swoim składzie biostymulujący kompleks PHYSIO+, azot, fosfor, potas, siarkę, wapń  oraz bor, dzięki temu zapewnia roślinie dostępność najważniejszych składników pokarmowych już na samym starcie. Możliwe jest to dzięki umieszczeniu nawozu tuż przy nasionach, co daje możliwość odżywienia młodych siewek już od momentu kiełkowania nasion. Pinkstart Boron jest wzbogacony o biostymulujący kompleks Physio+ – naturalny ekstrakt z alg morskich zawierający aminopurynę, która przyspiesza pobieranie wapnia przez roślinę. Ponadto aminupuryna wpływa na rozwój sytemu korzeniowego, dzięki czemu roślina ma lepsza zdolność do pobierania składników pokarmowych i wody z gleby, co wpływa na jej lepszy rozwój w okresowych niedoborach wody. Dzięki odpowiednio dobranej formulacji produkt Pinkstart Boron wyróżnia się także  doskonałą mieszalnością z nasionami rzepaku i innych roślin dorobnonasiennych, jego wysiew nie wymaga zastosowania aplikatora. Pinkstart Boron, dzięki doskonałej mieszalności z nasionami pozwala zwiększyć normę wysiewu (uwzględniając normę wysiewu rzepaku oraz dawkę nawozu), co ułatwia równomierny wysiew siewnikami mechanicznymi stosowanymi w wielu gospodarstwach rolnych. Dawka Pinkstart Boron wynosi 20-25kg/ha.

Aleksandra Wieremczuk 

Rzepak 2020: z wizytą na polach doświadczalnych Rapool Polska [WIDEO]

Rzepak – publikacja specjalna Agro Profil

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników