czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Finisz konsultacji strategii WPR

spot_img

Jeszcze tylko do jutra, 15 lutego br. zgłaszać można uwagi do polskiego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Ze względu na to, że krajowe Plany Strategiczne państw członkowskich UE będą podstawą ustalania założeń unijnej WPR, a co się z tym wiąże unijnych dofinansowań do rolnictwa, warto zapoznać się z tym dokumentem i podzielić uwagami. 

Jak wziąć udział?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że  propozycje rozwiązań przedstawione w projekcie Planu Strategicznego dla WPR w obecnym kształcie powstały podczas prac zespołów skupiających środowiska eksperckie, zaangażowane do oceny stanu oraz zidentyfikowania potrzeb rolnictwa i wypracowania sposobu ich realizacji.

Natomiast uwagi zgłoszone przez rolników i producentów rolno-spożywczych pomogą w wypracowaniu rozwiązań, mogących być szansą dla Polski w kształtowaniu przyszłych instrumentów interwencji, w tym finansowych. 

Zainteresowani udziałem w konsultacjach mają możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz. Dokumenty dostępne są na stronie MRiRW pod linkiem: www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr.

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x