poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

ENCERA: Nowy biopreparat od Sumi Agro rewolucjonizuje wiązanie azotu przez rośliny!

spot_img

Rewolucyjne rozwiązanie dla rolnictwa właśnie zagościło w Europie! Azotic Technologies, światowy lider w dziedzinie biologicznych technologii rolniczych, oraz Sumi Agro Europe, czołowy dostawca innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa, ogłosili podpisanie wyłącznej umowy dystrybucyjnej na europejskim rynku. Umowa ta umożliwi wprowadzenie ENCERA, nowatorskiego biopreparatu wspierającego nawożenie, który obiecuje zrewolucjonizować sposób, w jaki rośliny wiążą azot.

ENCERA – przełomowa technologia na rynku rolniczym 

ENCERA to biopreparat oparty na unikalnym szczepie symbiotycznych bakterii Gluconacetobacter diazotrophicus. Ta innowacyjna technologia pozwala roślinom na samodzielne wiązanie azotu atmosferycznego i wykorzystywanie go w procesie wzrostu i rozwoju. Dzięki zastosowaniu ENCERA, rośliny otrzymują dodatkowe, naturalne źródło azotu, co prowadzi do zwiększenia plonów i poprawy jakości upraw.

Wyjątkowe korzyści dla rolników

Preparat ENCERA przynosi liczne korzyści dla rolników, pozwalając im na efektywne wykorzystanie zasobów i osiąganie lepszych rezultatów w uprawach. Bakterie symbiotyczne nawiązują bliską relację z rośliną, a następnie rozmnażają się w jej tkankach, umożliwiając wiązanie azotu z powietrza. Dzięki temu rośliny mają stałe dostawy azotu przez cały sezon, co przyczynia się do zwiększenia plonów i redukcji konieczności stosowania sztucznych nawozów. ENCERA znajduje zastosowanie w różnorodnych uprawach, w tym w kukurydzy, rzepaku, zbożach i ziemniakach.

Strategiczne porozumienie z niezbędnym zasięgiem

Podpisanie wyłącznej umowy dystrybucyjnej między Azotic Technologies a Sumi Agro Europe stanowi strategiczny krok w rozwoju obu firm. Sumi Agro Europe, będąc częścią renomowanej korporacji Sumitomo Corporation, ma bogate doświadczenie w marketingu i dystrybucji produktów rolniczych. Umowa obejmuje kluczowe rynki europejskie, takie jak Niemcy, Francja, Polska, Austria, a także planowane jest jej sukcesywne rozszerzanie o kolejne kraje.

Dyrektor generalny Azotic Technologies, Ray Chyc, podkreśla: „Jesteśmy przekonani, że Sumi Agro Europe, dzięki swojej reputacji i zasięgowi, stanie się kluczowym partnerem w rozwoju naszej działalności w Europie. Nasza misja to wspieranie rolników poprzez dostarczanie im innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, które przyczynią się do wzrostu plonów i ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.”

ENCERA w Polsce

Produkt ENCERA był już dostępny na polskim rynku w 2023 roku, choć w ograniczonej ofercie. Jednakże, dzięki pozytywnym opiniiom klientów, już od przyszłego roku biopreparat będzie dostępny w szerszej skali. To otwiera nowe perspektywy dla polskich rolników, umożliwiając im wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki w swoich uprawach.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x