sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Dni pełne pasji, pokazów i inspiracji na XXIX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych!

spot_img

Zbliżają się niezwykłe Targi Rolnicze, które obiecują pełne pasji dni wypełnione niesamowitymi pokazami, emocjonującymi konkursami oraz niezwykle bogatą ofertą handlową. XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym to wydarzenie, na które czekają z utęsknieniem zarówno rolnicy, hodowcy zwierząt, jak i miłośnicy życia wiejskiego.

Tegoroczna wystawa, która odbędzie się na malowniczych terenach wystawienniczych w urokliwym Szepietowie, nie tylko pozwoli zaprezentować najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych, ale także stworzy niepowtarzalną atmosferę spotkań, wymiany doświadczeń i inspirujących rozmów między profesjonalistami a ekspertami z dziedziny rolnictwa.

Niezapomniane chwile podczas wystawu w Szepietowie

Już od samego poranka w sobotę rozpocznie się wycena bydła mlecznego i mięsnego, koni, owiec oraz królików rasowych. To prawdziwa uczta dla oczu, gdy hodowcy przedstawiają swoje najcenniejsze zwierzęta, a eksperci dokładnie oceniają ich wartość. Napięcie rośnie wraz z nadchodzącym momentem wyboru superczempionów, który odbędzie się o 13:00. To kulminacyjny punkt, w którym najbardziej wybitne zwierzęta zostaną uhonorowane tytułem, który stanowi prawdziwą dumę dla hodowców. Jednak to jeszcze nie koniec! Niedziela przyniesie kolejne niezapomniane chwile. 

Sobota: Program wydarzenia 

 •  9 – 13:00 Wycena bydła mlecznego i mięsnego, koni, owiec i królików rasowych 
 • 13.00 – Wybór superczempionów 
 • 13.30 – Uroczyste otwarcie XXIX Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z  Doradztwem Rolniczym oraz X Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych  Ogłoszenie wyników wyceny bydła mlecznego, mięsnego, koni, owiec i królików rasowych 
 • 14.30 Wręczanie nagród przez samorządy, sponsorów i firmy 

Tereny wystawowe

 •  8.00-16.00 Ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej

Niedzielna wystawa rozpocznie się od uroczystej Mszy Świętej Polowej, która odbędzie się wśród pól i zieleni, dodając wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru.  Następnie będziemy mieć okazję podziwiać prezentację zwierząt – superczempionów i czempionów, którzy stanowią kwintesencję doskonałości hodowlanej. To prawdziwe mistrzostwo w swojej kategorii, które przyciąga wzrok i budzi podziw zarówno fachowców, jak i zwykłych miłośników zwierząt.

Nie zapomniano także o młodych talentach hodowlanych. W programie znajduje się pokaz Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców oraz konkurs „Młodzi hodowcy”. To doskonała okazja, aby młode pokolenie zaprezentowało swoje umiejętności i zaangażowanie w rolnicze dziedziny.

Niedziela: Program wydarzenia 

 • 8.30 Msza Święta Polowa – ołtarz przed budynkiem PODR Szepietowo 
 • 9.30 Poświęcenie obiektów wystawienniczych Ring 
 • 10.00 Powitanie gości i wręczenie odznaczeń 
 • 11.00 Wręczenie Hitów Wystawy Szepietowo 2023 
 • 11.30 Prezentacja zwierząt – superczempionów, czempionów 
 • 12.30 Pokaz Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców 
 • 13.00 Konkurs„Młodzi hodowcy” 
 • 14.00 Wręczanie pucharów i nagród hodowcom 
 • 15.00 Wystąpienia okolicznościowe 

Tereny wystawowe 

 • 8.00-16.00 Ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej

Technologiczne innowacje, liczne konkursy i nie tylko

Targi nie byłyby kompletną atrakcją bez licznych stoisk prezentujących innowacyjne rozwiązania technologiczne, maszyny i urządzenia rolnicze. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, które umożliwią im bardziej efektywną pracę na polu i w gospodarstwie.

Oprócz tego w programie znajduje się wiele innych fascynujących atrakcji, takich jak Piknik Mleczny, promocja programu eDWIN – „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”, prezentacja gołębi rasowych oraz liczne konkursy. Nie zabraknie również występów artystycznych, w tym zespołu pieśni i tańca „Podlasie” z Szepietowa, którzy wprowadzą nas w magiczną atmosferę regionu.

Nie można zapomnieć o niezwykłej ofercie handlowej, która czeka na odwiedzających przez całe dni targowe. Stoiska z lokalną żywnością i rękodziełem kuszą smakowitymi przysmakami i unikalnymi, handmade’owymi pamiątkami. To doskonała okazja, aby zakupić oryginalne produkty, które pozwolą przenieść kawałek wiejskiego uroku do naszych domów.

Targi Rolnicze to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy i doświadczeń, ale także doskonała okazja do integracji, spotkań z przyjaciółmi oraz czerpania radości z życia na wsi. Przybywajcie licznie, bo te dwa dni w Szepietowie będą pełne inspiracji, nowych odkryć i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników rolnictwa i życia na wsi! 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x