środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Dwa brązowe medale do Manitou Group!

spot_img

Manitou Group, światowy lider w trudnym terenie, otrzymał dwa Brązowe Medale na ceremonii wręczenia nagród SIMA. Funkcja Eco Stop dostępna w gamie maszyn rolniczych MLT oraz rozwiązanie do recyklingu zużytych urządzeń Manitou otrzymały obie nagrody. Te dwie innowacje potwierdzają zaangażowanie grupy w redukcję całkowitego kosztu posiadania (TCO) dla użytkowników oraz wpływu maszyn Manitou na środowisko.

 

Eco Stop – inteligentna innowacja

Przede wszystkim członkowie jury nagrodzili Eco Stop za jego inteligentną innowację i łatwość konfiguracji. Zasada jest prosta: silnik wyłącza się automatycznie na biegu jałowym i gdy kierowca jest poza kabiną. Konfigurowalny od jednej do 30 minut bezczynności, funkcja ta została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb wszystkich aplikacji rolniczych, zawsze priorytetowo traktując produktywność użytkownika. Funkcja Eco Stop jest aktywowana i dezaktywowana po prostu przez naciśnięcie przycisku DSB (Double Switch Button) w zasięgu ręki. Ta funkcja znacząco poprawia trzy główne składniki całkowitego kosztu posiadania (odpowiadające 82% całkowitego kosztu posiadania), czyli: amortyzację maszyn, zużycie paliwa i konserwację zapobiegawczą. Dostępny w prawie całej gamie produktów MLT, opcja ta może być również instalowana w MLT modelach produkowanych od września 2018 r.

 

Recykling maszyn?

Druga nagroda wygrana przez grupę dotyczyła innego innowacyjnego rozwiązania: demontażu maszyn wycofanych z eksploatacji. Już jako pionier w branży transportu bliskiego, z zaangażowanym podejściem CSR, grupa Manitou chce promować recykling różnych elementów maszyny wycofanej z eksploatacji. Ta procedura opiera się na trzech głównych obszarach: po pierwsze skupienie organizacyjne, które pozwala zredukować czas potrzebny na demontaż części maszyn nawet o 22%. Po drugie, celem ekonomicznym jest zmniejszenie TCO dla użytkowników poprzez zwiększenie wartości odsprzedaży ich maszyn. Ten główny obszar ma również na celu rozszerzenie działalności w obszarze „REMAN” regenerowanych i używanych części zamiennych poprzez gromadzenie większej ilości części za pomocą łańcucha dostaw o zamkniętej pętli. Trzeci i ostatni obszar ogniskowy odnosi się do projektu analizy, który mierzy wpływ tej procedury na środowisko.

źródło/fot. mat. prasowe Manitou Group

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x