sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W środę do wschodniej, północnej i środkowej Polski dotrze zimne powietrze z północnego wschodu [POGODA]

spot_img

Blisko naszego kraju czai się zima. Swój atak przypuści jutro, jednak bardzo szybko od zachodu wkroczy ciepła masa powietrza.

W nocy zimne powietrze dotrze nad Podlasie- nad ranem od -4 stopni w Sejnach do -2 stopni w Łomży, Białymstoku do -1 stopnia na południu regionu. Około -1 stopnia nad ranem będzie na Mazurach i w rejonie Olsztyna. 0 stopni wskażą termometry na Kaszubach, północy i wschodzie Kujaw, północy i wschodzie Mazowsza i na północy Lubelskiego. Od Roztocza po centrum, Kujawy około 1-2 stopni na plusie i około -1 przy gruncie. Najcieplej na zachodzie- tu od 2 do 4 stopni na plusie. Noc sucha z przejaśnieniami.

W środę zimne powietrze utrzyma się na wschodzie i północy a wieczorem zawędruje do centrum kraju. W ciągu dnia całodobowy mróz zapanuje na Suwalszczyźnie. Wieczorem poniżej zera będzie od Podkarpacia po Lubelskie, Podlasie, Mazowsze, Mazury, Warmię, Kaszuby. Na zachodzie cały czas ciepło i powyżej zera. W piątek ociepli się w całym kraju- do nawet 13 stopni na zachodzie kraju. Natomiast w dalszym ciągu widać ochłodzenie od soboty. Przymrozki nocami pojawią się w całym kraju. W sobotę i niedzielę na północy, wschodzie i południu miejscami mróz utrzyma się również w ciągu dnia. Na dokładne nocne spadki temperatur przyjdzie nam poczekać jeszcze około 2 dni.

Wiatr osłabnie i powieje z północy na wschodzie kraju i ze wschodu na zachodzie Polski.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x