wtorek, 20 lutego, 2024

Dodatkowe 4 mln zł na ziemię dla młodych rolników

spot_img

ARIMR kolejny raz w tym roku zwiększył bankom limit środków na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk). Łączna pula środków na dopłaty do w/w kredytów wyniesie 16 mln zł.

„19 października 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja zwiększy udostępniony współpracującym bankom na 2021 r. limit środków na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk)” – czytamy w komunikacie.

To 3 raz kiedy Agencja zwiększa środki. Początkowo przyznany limit był w wysokości 8 mln, następnie zwiększono go do 10 mln a w połowie roku zdecydowano na jego zwiększenie o kolejne 2 mln zł. 

O kredyty rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

Źródło:ARIMR
zdj:unsplash

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x