sobota, 23 października, 2021
spot_img

Do Giecz przyjechały ziemniaki z niespodzianką

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 25 kwietnia około godziny 16.45 w miejscowości Giecz (gm. Dominowo). Tam podczas rozładunku transportu ziemniaków z Grecji,  pracownicy firmy odbierającej towar, za workami zauważyli mężczyznę mówiącego w niezrozumiałym języku. Wezwano policję. Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz naczepy przebywa pięciu mężczyzn w wieku 24-39 lat. Czterech z nich to obywatele Afganistanu, a jeden pochodzi z Pakistanu.

Ziemniak – Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych

Wsiedli w Grecji

Do kraju mężczyźni dotarli w naczepie polskiego pojazdu ciężarowego, kierowanego przez polskiego kierowcę. Wsiedli niezauważeni, najprawdopodobniej w Grecji. Schowali się za przewożonym towarem i tak podróżowali. Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Mężczyźni zeznali, że są w wieku od 24 do 39 lat. Policjanci przewieźli obcokrajowców do Poznania, gdzie w szpitalu zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu. W związku z tym, że cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę Polski i przebywali na terytorium naszego kraju bez dokumentów uprawniających ich do tego, zostali zatrzymani w jednym z policyjnych aresztów w Poznaniu. O zajściu powiadomiono Straż Graniczną, która będzie prowadziła dalsze czynności w tej sprawie.
W kontakcie z obcokrajowcami policjanci zastosowali środki pełnej ochrony osobistej, takie jak przy kontakcie z osobami potencjalnie zakażonymi koronawirusem, tj. kombinezony, rękawiczki, maski i ochronne gogle. Pojazdy i pomieszczenia użyte do prowadzonych czynności zostały poddane odkażeniu, zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: KPP Środa Wlkp.

Notowania giełdowe: potaniała pszenica, kukurydza najtańsza od lat

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły