czwartek, 2 lutego, 2023
spot_imgspot_img

Do Giecz przyjechały ziemniaki z niespodzianką

-REKLAMA-spot_img

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 25 kwietnia około godziny 16.45 w miejscowości Giecz (gm. Dominowo). Tam podczas rozładunku transportu ziemniaków z Grecji,  pracownicy firmy odbierającej towar, za workami zauważyli mężczyznę mówiącego w niezrozumiałym języku. Wezwano policję. Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz naczepy przebywa pięciu mężczyzn w wieku 24-39 lat. Czterech z nich to obywatele Afganistanu, a jeden pochodzi z Pakistanu.

Ziemniak – Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych

Wsiedli w Grecji

Do kraju mężczyźni dotarli w naczepie polskiego pojazdu ciężarowego, kierowanego przez polskiego kierowcę. Wsiedli niezauważeni, najprawdopodobniej w Grecji. Schowali się za przewożonym towarem i tak podróżowali. Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Mężczyźni zeznali, że są w wieku od 24 do 39 lat. Policjanci przewieźli obcokrajowców do Poznania, gdzie w szpitalu zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu. W związku z tym, że cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę Polski i przebywali na terytorium naszego kraju bez dokumentów uprawniających ich do tego, zostali zatrzymani w jednym z policyjnych aresztów w Poznaniu. O zajściu powiadomiono Straż Graniczną, która będzie prowadziła dalsze czynności w tej sprawie.
W kontakcie z obcokrajowcami policjanci zastosowali środki pełnej ochrony osobistej, takie jak przy kontakcie z osobami potencjalnie zakażonymi koronawirusem, tj. kombinezony, rękawiczki, maski i ochronne gogle. Pojazdy i pomieszczenia użyte do prowadzonych czynności zostały poddane odkażeniu, zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: KPP Środa Wlkp.

Notowania giełdowe: potaniała pszenica, kukurydza najtańsza od lat

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników