sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Diamant rozdał nagrody w I edycji Dobrych Działań

spot_img

Celem programu było wsparcie mieszkańców, którzy mobilizują lokalne grupy zainteresowań, działając na rzecz wspólnego dobra. Jakie pomysły znalazły się na podium?

Sport, ekologia i ochrona przyrody

Do organizatorów wpłynęło ponad 60 pomysłów z których wyłoniono 3 najlepsze. Ostatecznie nagrodzone zostały: 

  • zajęcia sportowo-animacyjne dla rodzin zgłoszone przez Akademię zvINNA z Gostynia, 
  • działania proekologiczne i zakup 30 domków lęgowych dla jerzyków zgłoszone przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Brodowianki” z Brodowa,
  • zdrowa, zielona przedszkolna pracownia ekologiczna zgłoszona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej w Sielcu – Goszczyn, z okolic Glinojecka.

„Pozytywnie zaskoczyła nas nie tylko liczba zgłoszeń, lecz także ich wysoki poziom merytoryczny. Było nam bardzo trudno wybrać 3 zgłoszenia, bo tak naprawdę wszystkie zasługują na wsparcie. Nagrodziliśmy inicjatywy, które proponują rozwiązanie konkretnych problemów nie tylko ludzkich, lecz także zwierzęcych mieszkańców, których los leży w naszych rękach. Mamy nadzieję, że wybór zwycięzców będzie wskazówką dla kolejnych uczestników. Z niecierpliwością czekamy na kolejne fantastyczne pomysły!„– przekazała Kamila Sikorska, brand manager marki Diamant w Polsce.

Czas na drugą edycję!

Program składa się z 3 edycji, więc jest kontynuowany. Rozpoczęta z początkiem września 2. edycja programu Dobre Działania potrwa do końca bieżącego roku. Dzień później wystartuje kolejna, która potrwa do końca marca 2022. Tak, jak poprzednio, poszukiwane są kreatywne, pożyteczne inicjatywy angażujące lokalną społeczność i zmieniające otoczenie na lepsze. Mogą to być pomysły z każdej dziedziny życia, od urbanistyki, przez sztukę i sport, aż po kwestie społeczne. 

Dla kogo?

Jak przekazuje inicjator akcji, program „Dobre Działania” jest skierowany do wszystkich – osób prywatnych oraz zrzeszonych w stowarzyszeniach, klubach i innych strukturach – którzy mają pomysł, jak zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w specjalnym formularzu opisać inicjatywę i jej odbiorców. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowych materiałów. 

Autorzy 3 najlepszych inicjatyw otrzymają po 3000 zł na wdrożenie swojego pomysłu. Jak informuje organizatorzy, nie ma potrzeby wielu formalności. Wystarczy dostarczyć organizatorom materiałów z realizacji, którymi może posłużyć się w dalszej promocji akcji. 

Świetna wiadomość dla tych, którzy nie załapali się na podium ostatnim razem. Regulamin pozwala zgłaszać dowolne inicjatywy w każdej edycji, tak więc wszyscy ci, którym nie udało się w pierwszej edycji, mogą ponownie spróbować swoich sił. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.dobredzialania.pl.

źródło: dobredziałania.pl
zdj: dobredzialania.p
l

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x