piątek, 2 czerwca, 2023

Czy wiesz jaki model marki Deutz-Fahr stał się ikoną obalającą mity związane z rolnictwem?

spot_img

Od 20 lutego wysokowydajny ciągnik, sterowany elektronicznie, stanął przed wejściem do Muzeum Guggenheima przy Piątej Alei w Nowym Jorku, a zakrzywiony kształt jego błotników wydaje się nawiązywać do krzywizn budynku zaprojektowanego przez Franka Lloyda Wrighta. Z powodu pandemii COVID-19 muzeum jest zamknięte, ale wszelkie treści związane z wystawą „Obszary wiejskie a przyszłość” (ang. Countryside, The Future) są dostępne na stronie muzeum.

Skąd pomysł na ikonę wystawy?

Wystawa, zorganizowana przez Muzeum Guggenheima we współpracy z architektem Remem Koolhaasem i jego think tankiem AMO, jest przedsięwzięciem unikatowym. Misją holenderskiego architekta jest to by mieszkańcy miast przestali lekceważyć 98% pozostałego pozamiejskiego terenu lądowego. Jak uważa Rem Koolhaas istotne zmiany następują właśnie na terenach wiejskich. Chcąc wzbudzić kontrowersje postanowił w środku miasta przed wejściem do muzeum postawić prawie 15 tonowy supernowoczesny ciągnik Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior. Ciągnik został postawiony obok modułu, w którym w okresie trwania wystawy co tydzień dojrzewa 45 kg pomidorów, umieszczonych pod zoptymalizowanym oświetleniem ledowym, którego kolor wydaje się różowy.

Te dwie nietypowe instalacje ustawione naprzeciwko Central Parku są imponujące i nieco onieśmielające. Projekt ten ma na celu wywołanie dyskusji na temat dzisiejszego rolnictwa. Umieszczony w samym środku Manhattanu ciągnik marki Deutz-Fahr stanowi nie lada atrakcję do robienia zdjęć i selfie. Wystawa pokazuje jak wspaniałe jest rolnictwo, wielkie maszyny, wielką energię i duże liczby. Projekt holenderskiego architekta obala mity związane z rolnictwem i pokazuje nowoczesność i wielkość tej branży.

 

Tekst: Aleksandra Wieremczuk

Źródło; materiały prasowe SDF Group

www.sdfgroup.com

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników