piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Czy Ukraina zblokuje import naszych produktów mleczarskich?

spot_img

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy inicjuje przed Rządem Ukrainy przywrócenie kontroli weterynaryjnej mleka i przetworów mlecznych z Rzeczypospolitej Polskiej. Stosowna uchwała jest obecnie opracowywana przez odpowiednie departamenty.

Proponuje się przeprowadzenie kontroli dokumentacji, kontroli zgodności, kontroli zdrowia i dobrostanu zwierząt, kontroli fizycznej i badań laboratoryjnych (testów). Badania te będą prowadzone na posterunkach kontroli granicznej i wyznaczonych przejściach granicznych na granicy państwowej Ukrainy.

Zablokowanie importu

Groźba zablokowania importu produktów mleczarskich z Polski jest zapewne odpowiedzią na wstrzymanie przez unijnych sąsiadów importu zbóż z Ukrainy.

Warto w tym miejscu zauważyć, że Ukraina należy do grona największych odbiorców polskich serów i twarogów.

Źródło: Ministerstwo Polityki Rolnej Ukrainy, MRiRW

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x