wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Czy rolnicy dostąną pomoc w ramach COVID-19 już jesienią?

spot_img

Prezydent RP Andrzej Duda złożył swój podpis pod Ustawą z dnia 24 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020 oraz ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Dla rolników poszkodowanych pandemią

Przypomnijmy: ustawa dotyczywsparcia dla rolników oraz małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z przetwarzaniem, wprowadzaniem do obrotu lub rozwojem produktów rolnych, szczególnie dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią COVID-19.

Do 30 tysięcy na gospodarstwo?

Na nowe działanie zostanie przeznaczone 273,4 mln euro.
Pomoc będzie udzielana w formie jednorazowej płatności ryczałtowej dla rolników, przyznawanej i wypłacanej na podstawie decyzji administracyjnej, na wniosek o przyznanie pomocy, będący jednocześnie wnioskiem o płatność.
Wsparcie na jedno gospodarstwo zamknie się w przedziale: od 1 do 30 tys. zł. Nabór wniosków powinien ruszyć już jesienią. Szacuje się, że z tej formy pomocy będzie mogło skorzystać ok. 180 tys. gospodarstw. Szczegółowe zestawienie stawek opublikowaliśmy 16 lipca 2020 w artykule pt.: Podano szczegółowe stawki pomocy poszkodowanym przez COVID-19.
Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Portal internetowy Prezydenta RP

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x