środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Przed nami bardzo groźne burze [POGODA]

spot_img

Zanim zrobi się niebezpiecznie w nocy na zachodzie kraju pojawi się noc tropikalna- tutaj temperatura nie spadnie poniżej 20/23 stopni. W centrum około 17/20 stopni. Na wschodzie około 15/17 stopni. Po północy pierwsze burze pojawią się na zachodzie Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim – grzmieć może tutaj również z samego rana. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie.

W sobotę nawałnicami zagrożona jest cała zachodnia, północna i częściowo środkowa cześć kraju. Jednak moim zdaniem najniebezpieczniej będzie na Warmii, Mazurach, rejonie Płocka, Mławy, Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy, Poznania. Pod wieczór na zachodzie minie szansa na burze. Przesuną się one na wschód i południe kraju. W ciągu dnia najcieplej będzie od Warmii i Mazur po Kujawy, zachodnie Mazowsze, Łódzkie i Opolszczyznę- tutaj 32/34 stopnie. Na wschodzie około 30/32 stopni. Na zachodzie i północy do czasu burz około 22/27 stopni. Po burzach spadek temperatury do 16/19 stopni.

Z soboty na niedzielę burze, bez nawałnic przejdą przez niektóre regiony wschodniej i południowej części kraju.

W ciągu dnia punktowe burze wystąpią jeszcze na wschodzie kraju. Późnym popołudniem już cały kraj zostanie wolny od burz. Po południu na północy kraju miejscami spadnie delikatny do 1 mm przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze sucho, mimo to na niebie pozostanie sporo chmur. Wiatr powieje umiarkowanie.

Temperatura w niedzielę podniesie się do 20 stopni na Roztoczu, 22/24 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej do 25 stopni od Małopolski po Dolny Śląsk i południe Ziemi Lubuskiej.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x