sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Czy posłowie wystraszyli się rolników? Posiedzenie Komisji Rolnictwa odwołane!

spot_img

Potwierdziły się słowa senatora Jacka Marii Jackowskiego z PiS, który wczoraj w wypowiedzi dla Radia Wnet mówił, że ustawa o ochronie zwierząt zostanie zamrożona.

– Mam dla rolników dobrą wiadomość. Z moich informacji wynika bowiem, że Sejm nie będzie zajmował się rozpatrzeniem poprawek. To by oznaczało, że po poprawkach Senatu ta ustawa trafia do zamrażarki.

Senator Jackowski dodał również, że: – piątka dla zwierząt nijak ma się do naszego programu wyborczego i naszego programu rolnego. Nie czuję się Senatorem zbuntowanym jak już mnie nazwano, tylko czuję się obrońcą programu, z którym Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 i 2019 r.

Słowa senatora się potwierdzają, gdyż planowane na dzisiejsze popołudnie (godz. 16.00) posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa zostało ODOWOŁANE! Dzisiaj miały zostać przedstawione wszystkie poprawki i posłowie mieli się tym zająć oraz przygotować na posiedzenie plenarne, a jutro (środa) Sejm miał ponownie głosować nad ustawą.

Burzliwe obrady w Sejmie

Dzisiaj w Sejmie od rana obrady przebiegały w trudnych warunkach – mównica zajmowana była przez opozycję w ramach sprzeciwu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Co w takim razie dalej z ,,piątką dla zwierząt”? Gdy faktycznie zostanie zamrożona, to nie wiadomo na jak długo.

Czyżby wystraszono się już poprzednich oraz planowanych manifestacji i wstrzymano prace na nowelizacja ustawy?

Mimo chwilowego zaprzestania prac nad dalszym procedowaniem ustawy rolnicy z AgroUnii zapowiadają blokadę Warszawy.

Źródło: Sejm RP

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x