wtorek, 2 marca, 2021

Agrounia: w środę samochodowy protest w Warszawie!

-REKLAMA-
-REKLAMA-


Wczoraj (25 października br.) Lider AGROunii Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych zapowiedział kolejną odsłonę rolniczych protestów przeciwko nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt zwanej też: „Piątką Kaczyńskiego”.

Jeśli się coś zaczęło i się walczy, to trzeba iść za ciosem – mówił Michał Kołodziejczak. – I dlatego my też idziemy za ciosem. Spotykamy się więc w tę środę, 28 października, o godzinie 12.00, w samo południe w centrum Warszawy. Tym razem, kto może niech przyjedzie samochodem osobowym. Warszawa powinna zostać sparaliżowana komunikacyjnie. Pokażmy naszą siłę. Termin protestu nie jest przypadkowy bo od godziny 13.00 do 16.00 w Sejmie odbywać się będą głosowania, w tym także nad „Piątką Kaczyńskiego”. I my musimy tam być. Musimy pokazać, że nie odpuściliśmy, że jesteśmy za wycofaniem wszystkich tych nieprzemyślanych nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt.


Kołodziejczak o innych protestach


Michał Kołodziejczak odniósł się również do odbywających się właśnie w całym kraju protestów innych grup społecznych.

To oczywiste, że jeśli ktoś ma stracić pracę, źródło swojego utrzymania, jak restauratorzy czy właściciele siłowni, to musi wyrazić swoje zdanie – wyjaśnia Michał Kołodziejczak. – Szczególnie jeśli przepisy są coraz bardziej dyskusyjne, a władze przy okazji obostrzeń wprowadzają wygodne dla siebie regulacje. To oczywiste, że ważne są prawa kobiet i wolność wypowiedzi, ale mnie na tym etapie najbardziej niepokoi coś innego: to, że każdy z nas walczy o swoje cele z osobna. Musimy pomyśleć o większym zjednoczeniu dla zmiany tej złej sytuacji.


Bezpieczeństwo podczas protestów

Michał Kołodziejczak podkreślił również, że ważna jest też przygotowanie protestów, tak aby działania protestujących były możliwie jak najlepiej zorganizowane i jak najbardziej bezpieczne dla uczestników.

Ja mogę dać się zamknąć, ale ważne jest by każdy z uczestników protestów jak najbezpieczniej mógł przybyć, wyrazić swoje zdanie i powrócić do domu – stwierdza Michał Kołodziejczak. – A policja, co obserwujemy, coraz bardziej zaostrza swoje metody i postawy. Dlatego tak ważna jest przemyślana organizacja i bezpieczeństwo podczas działań.


Na obecnym etapie AGROunia za pośrednictwem swojego profili na portalu społecznościowym Fb zaprasza chętnych do zadawania pytań organizacyjnych i do udziału w środowych protestach. AGROunia prowadzi również liczne dyskusje dotyczące postaw i relacji między rolnikami, a przedstawicielami innych protestujących obecnie środowisk i grup.

Pokażmy kulturę. Nie prowokujmy policji i siebie nawzajem. Nie dajmy się skłócić jako naród i społeczeństwo, bo chyba władzy o to chodzi – apeluje Michał Kołodziejczak. – Złym decyzjom trzeba się przeciwstawiać ale trzeba to robić z głową i w przemyślany sposób. Trzeba rozmawiać i budować mosty.

Cała wypowiedź Michała Kołodziejczaka.

https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/1112203239194456

Źródło: AGROunia FB

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

  1. Panie Michale. Proszę za wszelką cenę nie łączyć protestu rolników z protestami ws aborcji. Połączcie siły z przedsiębiorcami którym zamykają biznes a sprawy ideowe niech będą odrębną częścią sporu. Stracicie na tym. Z Panem Bogiem

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły