środa, 20 października, 2021
spot_img

Czy EKO zawsze jest EKO?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Do 31 sierpnia br Komisja Europejska zaprasza do udziału w konsultacjach publicznych i przekazywania opinii w sprawie tak zwanych: zielonych roszczeń (ang: green claims)– czyli obiegowych, w tym handlowych, twierdzeń dotyczących wpływu  produktów lub usług na środowisko. Celem konsultacji oraz przyszłych zmian w przepisach jest uporządkowanie tematu i sprawienie by twierdzenia (czyli np. obiegowe treści marketingowe) były wiarygodne, porównywalne i możliwe do zweryfikowania w całej UE. Szczególnie ważne jest tu ograniczenie tzw. pseudoekologicznego marketingu znanego w branżowym żargonie: zielonym praniem (ang.: greenwashing), czyli stwarzaniem przez firmy mylnego wrażenia w kwestii  ich wpływu na środowisko.

Klient musi wiedzieć

Inicjatywa Komisji Europejskiej ma pomóc klientom i inwestorom w podejmowaniu decyzji o zakupach. Ma się też przyczynić do zwiększenia zaufania  konsumentów do tzw. zielonych etykiet i informacji. To informacja bardzo ważna dla polskich rolników i producentów rolnych, którym – o czym często informują – zależy na wysokiej jakości produktów rolno-spożywczych.

Komisja i Polska Izba Mleka

Szczegółowa informacja i ankieta znajduje się na stronie Komisji Europejskiej pod linkiem:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12511-Environmental-claims-based-on-environmental-footprint-method

Uwagi przyjmuje też m.in. Polska Izba Meka, która prosi o przesłanie uwag i komentarzy do dnia 6 sierpnia br.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Komisja Europejska, Polska Izba Mleka
Foto: Envato

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
592ObserwującyObserwuj
8,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły