czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Co zrobić, gdy brakuje ci gotówki na prowadzenie własnego gospodarstwa? Weź kredyt rolniczy!

spot_imgspot_img

Zwłaszcza jeśli jesteś rolnikiem i potrzebujesz środków na zakup potrzebnych sprzętów do prowadzenia swojego gospodarstwa rolnego, ale też na wszystko inne, co jest związane z rolnictwem, możesz ubiegać się w swoim banku o dotacje na wszystko, co potrzebne ci jest, by zacząć prowadzenie własnej działalności rolnej. Dokładnie, kredyt taki nazywa się kredytem rolniczym. Jest to bardzo podobny kredyt, do tego gotówkowego, jednak środki, na które bierzesz zapomogę, muszą być związane z prowadzeniem działalności rolnej, gospodarczej. Jakie są warunki dostania takiego kredytu? W końcu, na co dotacja może być przeznaczona? Jakie dokumenty należy przedstawić bankowi, by uzyskać taką zapomogę?

  1. Co należy przedstawić swojemu bankowi, by uzyskać kredyt? Jakie dokumenty?
  2. W co możesz zainwestować, kiedy otrzymasz już kredyt?
  3. Ile twój bank maksymalnie może pożyczyć ci pieniędzy?
  4. Czym różni się kredyt gotówkowy od rolniczego?

Jeśli jesteś rolnikiem, lub dopiero zaczynasz prowadzenie własnej działalności gospodarczej, warto ubiegać się o taki kredyt. Dochody z produktów rolnych na pewno pozwolą ci na spłacenie zaciągniętego kredytu. Tak więc oferty kredytów gotówkowych znajdziesz na totalmoney.pl. Zajrzyj na stronę internetową www.totalmoney.pl by porównać oferty banków i wybrać tę najbardziej korzystną dla ciebie. 

Co należy przedstawić swojemu bankowi, by uzyskać kredyt? Jakie dokumenty?

Na pewno twój bank będzie musiał sprawdzić wszystkie twoje dochody. Wybierz w tym celu zaświadczenie z Gminy o tym, ile pieniędzy otrzymujesz za prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Przyda ci się także dokument o tym, jak duże jest twoje gospodarstwo. Oprócz tego będziesz musiał poinformować swój bank o tym, czy nie zalegasz z płaceniem podatku rolnego oraz składkami na ubezpieczenie społeczne w KRUSIE. Twój bank może poprosić cię także o przedstawienie dokumentu z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, by potwierdzić zdolność kredytową.  Często banki, abyś mógł dostać kredyt, będą potrzebowały informacji o tym, czy posiadasz status rolnika. Niekiedy będziesz musiał też przedstawić zaświadczenie o możliwych dochodach za swoją działalność gospodarczą. Niekiedy instytucje finansowe mogą wymagać od ciebie, zabezpieczenia kredytowego. I mogą to być budynki gospodarcze albo grunty rolne.

W co możesz zainwestować, kiedy otrzymasz już kredyt?

Możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, rolniczy obrotowy, inwestycyjny, a także preferencyjny. Czym te formy wsparcia różnią się między sobą? Po pierwsze, kredyt rolniczy obrotowy najczęściej wydawany jest na przykład na zakup różnych nawozów, karm dla zwierząt hodowlanych, sadzonek, czy na koszty związane z naprawą różnych urządzeń, w tym także ciągników. Kredyt rolniczy inwestycyjny to pożyczka, którą rolnik może przeznaczyć na zakup pola, nowych maszyn, urządzeń, które będą niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, albo do budowy budynków gospodarczych. Kredyt preferencyjny różni się od innych tym, że może być opłacony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ile twój bank maksymalnie może pożyczyć ci pieniędzy?

Kredyt rolniczy gotówkowy mieści się w przedziale od 50 000 zł do 500 000 zł. Z kolei kredyt rolniczy obrotowy to inwestycja, na którą bank może przekazać dotacje w kwocie maksymalnie 40 000 zł. Zaś kredyt inwestycyjny preferencyjny wynosi różnie, od 5 do 16 milionów złotych.

Czym różni się kredyt gotówkowy od rolniczego?

Tak więc kredyt rolniczy przeznaczony jest wyłącznie na cele związane z prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Z kolei kredyt gotówkowy oczywiście może być przeznaczony także na własną działalność rolną, ale też na inne cele, całkowicie niezwiązane z rolnictwem. A zatem kredyt rolniczy a kredyt gotówkowy jest do siebie bardzo podobny, jednak ten pierwszy jest wydawany wyłącznie rolnikom.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x