niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

CLAAS, 365FarmNet i John Deere łączą siły!

spot_img

Przełom w rolnictwie precyzyjnym. Dzięki wspólnym siłom CLAAS, 365FarmNet i John Deere powstało zupełnie nowe, innowatorskie rozwiązanie typu „cloud-to-cloud” dla branży rolniczej. Mowa o DataConnect.

Nowa era rolnictwa precyzyjnego

Najnowsze rozwiązanie zaproponowane przez trójkę gigantów to odpowiedź na zapotrzebowanie rolników dysponujących zapleczem sprzętowym różnych firm. Dotychczas farmerzy, którzy korzystali z elektronicznego przetwarzania i dokumentowania danych mogli to robić na różnych urządzeniach, specjalnie dedykowanych dla sprzętu poszczególnych producentów. Takie zarządzanie danymi mogło wprowadzać wiele chaosu i niepotrzebnych działań.

Stworzona przez firmy CLAAS, 365FarmNet i John Deere usługa DataConnect jest pierwszym bezpośrednim, działającym niezależnie od producenta rozwiązaniem typu „cloud-to-cloud”. Podobnie jak w przypadku systemu ISOBUS, klienci mogą wymieniać dane za pomocą wspólnego interfejsu, a także kontrolować i monitorować całą flotę maszyn przy użyciu ulubionego systemu.

Synchronizacja danych z wielu urządzeń

Od tego momentu zarządzanie danymi przy mieszanej flocie sprzętu w gospodarstwie jest dużo łatwiejsze. Operatorzy mogą nadal korzystać z ulubionej platformy danych wybranego producenta jednocześnie z możliwością transferu danych z innych maszyn. Dzięki nowemu interfejsowi DataConnect dane są cały czas dostępne zarówno w Centrum Operacyjnym John Deere, jak i w portalach CLAAS TELEMATICS i 365FarmNet i mogą być swobodnie przesyłane między chmurami w czasie rzeczywistym. Dodatkową korzyścią dla operatorów jest dostęp do wszystkich niezbędnych konfiguracji maszyn w jednym systemie.

DataConnect umożliwia wymianę wszystkich istotnych danych dotyczących maszyn, w tym aktualną i historyczną lokalizację maszyny, poziom paliwa w zbiorniku, bieżący stan pracy oraz prędkość jazdy do przodu. Planowane jest również wprowadzenie możliwości przesyłania danych agronomicznych.

Model ciągłego udoskonalania

Twórcy systemu DataConnect są otwarci na wszelkie spostrzeżenia dotyczące korzystania z transferu typu „cloud-tocloud”. Są to działania w ramach trwających projektów Fundacji ds. Urządzeń Elektronicznych w Rolnictwie (AEF). Jest to jeden z powodów, dla których nowy interfejs zaplanowano wg istniejących standardów przemysłu.

Premiera w Hannoverze

Oficjalny start DataConnect planowany jest na lato 2020 roku. Natomiast wszyscy zainteresowani nowatorskim rozwiązaniem trzech gigantów będą mogli przetestować możliwości systemu na stoiskach CLAAS, 365FarmNet i John Deere już w listopadzie, na targach AGRITECHNICA 2019 w Hannoverze.

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników